המרכז המסחרי ברחוב שרי ישראל. צילום: רמי שלהבת

ההסכם שנחתם בין דיירי הבניין ברחוב שרי ישראל 15 לבין הנהלת הקניון ומרפאת 'טרם', שפועלת במקום, בסכנה. יותר מחודש לאחר שנחתם הסכם, ואחרי מאבקים ממושכים, נשלח בשבוע שעבר מכתב לדיירי הפרויקט מטעם נציגי ועד הבית, שטענו כי אי תשלום שכרם של עורכי הדין עלול להוביל ל"מסמוס ההסכם כולו".

כפי שפורסם במיינט ו"ידיעות ירושלים", לפני כמה חודשים התאגדו השכנים בבניין נגד המרכז המסחרי שנבנה מתחת לביתם וסניף 'טרם' שנפתח בו, בטענה שהם מפירים את זכויותיהם. הדיירים טענו כי העובדה שמבקרי המרפאה עוברים דרך רחבת הכניסה של הבניין יוצרת מטרד בלתי נסבל. כמו כן אמרו שמכוניות הלקוחות של הקניון והמרפאה גודשות את הרחוב וחוסמות אותו בכל ימות השבוע וגם בשבתות ובחגים, למרות הצביון הדתי של האזור.

לפני יותר מחודש הגיעו נציגי הוועד לסיכום מול המרכז וטרם, בתום הפגנות סוערות ועתירות לבתי משפט. בהסכם נקבע שהכניסה לבניין עצמו תתאפשר לדיירים בלבד ומבקרי 'טרם' ישתמשו בכניסה אחרת. עוד סוכם כי אחרי שכל הדיירים יחתמו על ההסכם הם יקבלו מאה אלף שקל לחידוש רחבת הכניסה.

אולם עד מהרה התעוררה בעיה: הדיירים קיבלו חשבון הוצאות של אלפי שקלים למשפחה על שירותי עריכת דין, כשהסכום הכולל עומד על מאתיים אלף שקל. בשיחה עם מיינט ירושלים הביעו הדיירים תרעומת על הסכום הגבוה, שלטענתם לא סוכם איתם מראש.

כעת, בשל ההיענות הנמוכה לדרישת התשלום, פנה ועד הבניין במכתב לשכנים: "הסרנו את הצרה מעל פתחנו ובקרוב נתחיל ליהנות מכניסה בלעדית לבניין, כראוי", כתבו. "המלאכה טרם הסתיימה והיא תלויה בשיתוף פעולה מלא של כל השכנים. חוסר שיתוף פעולה יגרום למסמוס ההסכם כולו". עוד ציינו כי עיכוב התשלום עלול להביא לנסיגה מוחלטת מכל ההישגים ולחשוף את הדיירים לתביעות וכי זאת "כפיות טובה לאלה שעשו הכול כדי שנגיע עד הלום".

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, לאחרונה הופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תוכנית שתקעה מסמר נוסף בארון הייאוש של הדיירים. במסגרתה נקבע שעל המרכז המסחרי הצמוד לבניין ייבנה בניין של 18 קומות.