המרפסת המסוכנת | צילום פרטי
החוק המגוחך במלוא תפארתו: קבלן המועסק מטעם 'עדן' פגע במבנה, ועכשיו הבעלים נדרשים לתקנו לפני שבעלת החברה (העירייה) תפתח נגדם בהליכים משפטיים.

הפגיעה במרפסת הציורית והמוכרת קרתה לפני כחודש וחצי בגלל עבודה של משאבת בטון, שביצע קבלן מטעם חברת עדן במסגרת שיפוצים עירוניים במרחב. מאז אותה מרפסת, שפונה לרחוב סלומון, עדיין מסוכנת וסגורה. כך, מספר שבועות לאחר הפגיעה עדיין מסוכן לעבור מתחת למרפסת של בית הקפה הידוע. וכמובן אסור לשבת במרפסת עצמה, שסגורה בצו של מחלקת מבנים מסוכנים בעירייה. נוסף על המרפסת נפגעה גם חנות למטייל, שנסגרה לשבוע וכיום היא פתוחה ופועלת כרגיל.

למרות הסיכון לעוברים ושבים והנזק היומיומי למסעדה בשל סגירת המרפסת, טרם הוסדר נושא תיקונה. בעקבות פניית "בונוס" הודיעה העירייה כי אם הנושא לא יוסדר בשבוע הקרוב היא תפנה להליך משפטי כמתחייב בחוק כדי לכפות על בעלי הנכס את תיקון המפגע המסוכן במרחב הציבורי.

בעל הנכס: "נושא הטיפול בפגיעה במרפסת הועבר לטיפולם של עורך הדין שלי וחברת הביטוח". 

העירייה: "ב־5 במאי 2019 נפתח תיק עם דרישה לביצוע עבודות להסרת הסכנה מהמרפסת בקומה א', בהתאם לתוצאות בדיקה הנדסית. בנוסף התקבל דו"ח מהנדס עם המלצות לתיקון המרפסת הזיזית. מבדיקה שבוצעה בשבוע שעבר במקום עולה כי העבודות להסרת הסכנה ותיקון המרפסת לא בוצעו. אם הן לא יבוצעו עד 20 ביוני 2019 התיק יועבר לטיפול משפטי".