קואופ נווה יעקב. צילום: יואב דודקביץ'

חרדים - עשיתם כבר קניות ב'מחסני השוק מהדרין'? הרשת המתחדשת של קואופ, שהחליפה ממש לאחרונה ידיים ועברה לניהולה של 'מחסני השוק' הבאר שבעית, מבקשת לפנות למגזר החרדי. למיינט ירושלים ו'בונוס' נודע כי בכוונתם להסב חלק מהסניפים הפזורים בשכונות, בעיקר באזורים עם רוב חרדי, ולהתאים אותם לדרישות המגזר ולטעמו.

בסניפים שייבחרו ויאמצו את המותג החדש יימכרו מוצרים עם כשרות מהודרת בלבד, בדומה לרשתות מזון חרדיות אחרות כגון 'מעיין 2000' ו'אושר עד'. סביר להניח שגם היצע המוצרים וגודל האריזות ישתנה כדי להתאים לצורכי המשפחות הגדולות.

טרם התקבלה החלטה על זהות הסניפים הללו, אך ברור שהם ייבחרו בהתאם לקרבתם לשכונות בעלות צביון חרדי דומיננטי, או לפחות עם אוכלוסייה דתית גדולה. הסניף הראשון שישמש פיילוט למוצג החדש יהיה בנווה יעקב. כפי שפרסמנו בעבר, רשת קואופ מכרה לפני כמה חודשים את מבנה הסניף, אך התחייבה לשכור אותו לתקופה ארוכה, ועל כן היא יכולה להמשיך לפעול בו גם תחת הבעלים החדשים.

לפני כשבועיים קיבלה לידיה 'מחסני השוק' את הבעלות על רשת קואופ הכושלת, שנקלעה להקפאת הליכים. במשך החודשים האחרונים נוהלה קואופ בידי נאמנים שמינה בית המשפט לנוכח קשיים כלכליים וחובות שצברה בסך של כ־200 מיליון שקל. באופן מפתיע, ההחלטה הראשונה שקיבלה ההנהלה החדשה היתה לא לשנות בשלב הנוכחי את שם הרשת, אלא להשאיר את הסניפים עם השם הקיים של קואופ ורק להדגיש שהיא עברה לבעלים חדשים.

מחסני השוק: "אנחנו עדיין לומדים בימים אלה את הרשת והצרכנים, במטרה לתת מענה לצורכי הלקוחות בכל אחד מהסניפים - במגוון, באיכות ובכשרות - והכול במחירים הוגנים".