התקנת הקרוסלה בפברואר. צילום: רמי שלהבת

חניה לטווח קצר: רק לפני חודשיים וחצי התקינה החברה העירונית עדן קרוסלת חניה שנייה בחניון בית מזיא בעיר, בהשקעה כספית גדולה. כעת מסתמן שהמתקנים היקרים יצטרכו להתפנות לצורך הקמת בניין מגורים חדש על החניון.

בחברת עדן מתגאים במיזם קרוסלות החניה – מתקנים לחניה בקומות. עד כה הותקנו שתי קרוסלות בחניון ברחוב מסילת ישרים. הכוונה היא להוסיף עוד כמה במקומות מרכזיים בעיר.

כפי שפורסם ב'בונוס', כשהותקנה הקרוסלה השנייה, הכוללת 16 מקומות חניה, היה ידוע כי העירייה מקדמת במקום פרויקט דיור להשכרה לטווח רחוק. בחודש ינואר פרסמה מחלקת הנכסים העירונית מכרז לבניית עשרות יחידות דיור להשכרה לעשרים שנה במקום. כעת נודע כי הזוכים בו הם חברת 'משה אביסרור ובניו' בשיתוף קבלן ירושלמי ותיק נוסף.

במסגרת המכרז ייבנו במקום 72 דירות להשכרה לדיור בר־השגה. 40 מהן יושכרו במחיר מפוקח והנותרות יוצעו במחיר ריאלי בשוק החופשי. תמהיל הדירות יכלול יחידות דיור קטנות של 45 מ"ר לצד דירות גדולות יותר עד 80 מ"ר. בנוסף ייבנו משרדים בשטח של 2,500 מ"ר ושטחי מסחר של 1,200 מ"ר נוספים. מתחת למיזם ייחפר חניון תת־קרקעי של 190 מקומות חניה. חלק מהמקומות בו יוקצו לחניון ציבורי.

העירייה פרסמה את המכרז כחלק מהמדיניות שלה לעודד דיור להשכרה לטווח רחוק במרכז העיר. אחד מהתנאים במכרז היה בנייה מהירה ואכלוס המיזם תוך 42 חודשים לכל היותר. לפיכך מגדלי החנייה יצטרכו להתפנות בקרוב מאוד כדי לאפשר התחלה מהירה של החפירה.