שלמה אשכול. צילום: שלומי כהן

בעירייה לא מתכוננים כראוי: בחודש הבא יסתיים חוזה העסקתו של מהנדס העיר שלמה אשכול, אבל בינתיים לא נעשה כל צעד להבטיח העברה מסודרת של התפקיד

המהנדס הנוכחי הגיע כבר לפני כשנתיים לגיל פרישה ולמרות מספר נסיונות לסיים את כהונתו, בסופו של יום העירייה מאריכה שוב ושוב את חוזה העסקתו. בכיכר ספרא פרסמו בעבר מכרז לתפקיד, שנכשל  ואף מועמד לא נבחר. ראש העירייה הקודם, ניר ברקת, שדרך אגב גם פרסם בשעתו הודעה על סיום תפקידו של אשכול - נאלץ בשלהי כהונתו להאריך שוב את חוזה העסקתו של מהנדס העיר, מכיוון שבתקופת הבחירות המוניציפליות אסור לאשר מינויים בכירים ברשויות המקומיות.

כיום, למרות הזמן הקצר שנותר, טרם התגבשה החלטה בעירייה אם להאריך שוב את החוזה למהנדס העיר או לפרסם מכרז לאיתור מחליף לאחד התפקידים הבכירים והמשפיעים בתחום הבנייה בעיר. בכל מקרה, תהא ההחלטה אשר תהא, מהנדס העיר הבא ייאלץ לקפוץ למים ללא תקופת החפיפה המתבקשת והמקובלת.

 כמו כן בהתאם להנחיות כל החלטה להאריך את העסקתו של עובד עירייה שהגיע לגיל פנסיה טעונה אישור של מועצת העירייה. ואכן כך נהג גם ראש העירייה משה ליאון, שבישיבת המועצה הראשונה שכינס העלה להצבעה את נושא הארכת חוזהו של אשכול בחצי שנה בלבד.

 כזכור אשכול לא נבחר בשעתו לתפקיד ובמכרז שפורסם אז זכה האדריכל מנדי רוזנפלד, שהחליט לוותר על המינוי לאחר שהובהר לו במחלקה המשפטית בעירייה כי עקב חשש לניגודי עניינים הוא ייאלץ לסגור את משרדו הפרטי ולא לאפשר לרעייתו, האדריכלית עליזה ארנס (כיום חברת מועצה מטעם התעוררות), להמשיך לעסוק בתחום

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא מוכר ומטופל. טרם התקבלה החלטה בדבר מינוי ממלא מקום עד פרסום המכרז והיא צפויה בזמן הקרוב".