יהודה ישראל. צילום: באדיבות המשפחה

אבל בעולם הנדל"ן הירושלמי: הקבלן הוותיק יהודה ישראל (90) נפטר אתמול (א') והובא למנוחות. ישראל ז"ל היה ממייסדי חברת 'האחים ישראל', יקיר ירושלים, וכיהן בעבר גם במספר תפקידים ציבוריים בן היתר כיו"ר ארגון הקבלנים בעיר, סגן נשיא התאחדות הקבלנים הארצית ויו"ר המועדון הכלכלי של ירושלים. אחיינו, בועז ישראל, שמכהן כיום כמנכ"ל 'האחים ישראל' ויו"ר ארגון בוני ירושלים, ספד לו: "יהודה היה המנטור שלי".

ארבעת האחים לבית ישראל - יחיאל, יחזקאל, יהודה ויואל החלו את דרכם העסקית המשותפת כשהפעילו תחנת דלק בהר טוב, בסמוך לבית שמש. לאחר מכן הם החלו לעבוד עם משאיות וכלי הנדסה כבדים ורק בשלב מאוחר יותר הקימו את חברת הבנייה והיזמות שהפכה עם השנים לאחת מחברות הבנייה הפרטיות הגדולות והמובילות בארץ.

הירושלמים מכירים בעיקר את 'קניון האחים ישראל' בתלפיות שהיה בין מרכזי הקניות המקורים הראשונים בארץ ואת בניין 'האחים ישראל' במורד רחוב שלומציון המלכה, בניין מסחרי ומשרדים בו שוכנים גם כיום משרדי הנהלת החברה. עוד ראויים לציון בעיר מתחמי בנייה של דירות יוקרה אותם הקימה החברה במתחם טלביה ולאחרונה גם במתחם מוזיאון ישראל. אך למעשה כבר שנים לא מעטות מבצעת  החברה פרויקטים לבינוי ויזמות בנייה בכל רחבי הארץ כשבשנים האחרונות בונה החברה בייחוד באזור אשדוד.

קניון האחים ישראל. צילום: אדווה חולי

יהודה ישראל נהג, עד לפני כחצי שנה, להגיע מידי בוקר למשרדי 'האחים שיראל' במרכז העיר, למרות שכבר שנים לא מעטות הוא אינו משמש כמנהל החברה. יהודה היה מעורב ומעודכן בכל התנהלות החברה הירושלמית הוותיקה אותה הקים בעשר אצבעות עם אחיו

יהי זכרו ברוך