יואל אבן. קרדיט. פרטי

בשעה טובה, ולאחר שנים של עיכובים, נבחר מהנדס עיר חדש לירושלים, יואל אבן, שמגיע מחברת מוריה. "אבן הוא איש ביצוע מעולה, אבל לתפקיד מהנדס העיר צריך אדריכל עם ניסיון. אני לא תמכתי בו אלא במועמד אחר שהתמודד, אדריכל שכבר כיהן כמהנדס עיר בעיר במרכז הארץ". זו היתה תגובתו הראשונה של יו"ר 'התעוררות', עופר ברקוביץ', שהיה חבר בוועדה למינוי מהנדס העיר.

הוועדה, בראשות ראש העירייה משה ליאון ובהשתתפות מנכ"ל העירייה  יצחק לארי, קיבלה את ההחלטה ביום רביעי שעבר, כאשר כבר עם סגירת המכרז לפני כחודשיים פורסם ב'בונוס' כי על פי ההערכות יואל אבן הוא המועמד המועדף ובעל הסיכויים הגדולים ביותר להיבחר.

למכרז ניגשו יותר מ־20 מתמודדים, כאשר מספר מועמדים פוטנציאליים שבחנו את הנושא החליטו לבסוף שלא לגשת למכרז. מדובר בין השאר במהנדס העיר של מודיעין, צחי כץ, שכיהן כראש אגף הרישוי והפיקוח על הבנייה בעירייה, וגם במיכה בן נון, שכיהן בעבר אף הוא בתפקיד זה ועד לאחרונה כיהן כראש 'אפריקה ישראל' בירושלים.

בין המתמודדים שכן ניגשו להתמודדות על התפקיד היוקרתי אפשר לציין את האדריכלים עדי גיא, רננה ירדני ויוסי שטיינברג.

מהנדס העיר היוצא, שלמה אשכול, צפוי להמשיך בתפקיד עד סוף דצמבר, כשבחודשים הקרובים יבצע חפיפה יסודית למחליפו. הוא קיבל מספר הארכות כדי שיוכל להמשיך בתפקידו, שכן בעבר נכשל המכרז לתפקיד מהנדס העיר, לאחר שלדעת הוועדה המחליטה לא היה בין מגישי ההצעות מועמד ראוי דיו.