אלבא השבוע. צילום: רמי שלהבת

החנות שבה פעל בית המרקחת המיתולוגי אלבא, שנסגר לאחרונה אחרי 95 שנות פעילות, כפי שפורסם לראשונה ב'בונוס', יוצאת להשכרה באמצעות מכרז. הנכס, מתברר, נמצא בבעלות המדינה ומנוהל בידי מינהל הדיור הממשלתי במשרד האוצר, שאחראי לאכלוסו. מחיר המינימום המבוקש במכרז עומד על 34 אלף שקל לחודש. השטח ששימש את בית המרקחת מוצע להשכרה לתקופה של חמש שנים, עם אופציה להארכה לחמש שנים נוספות. בנוסף, על כל עסק או יזם שמעוניינים להתמודד במכרז להפקיד ערבות בנקאית בסך 35 אלף שקל.

שטח הנכס עומד על 147 מ"ר, כשחצי ממנו נכלל בקומת גלריה. כמו כן המכרז כולל השכרת מחסן קטנטן של שבעה מ"ר נוספים. המחסן נפרד משטח החנות ונמצא בחצר הפנימית הצמודה לחזית האחורית של המבנה - שבו שלוש קומות והוא מיועד לשימור.

 מדובר בפריים לוקיישן, רחוב יפו 42 על כיכר ציון וציר הרכבת הקלה, כשהחנות עצמה פינתית וגדולה בשטחה. כמו כן, אם הנכס יושכר לעסק בענף המסעדנות ובתי הקפה יהיה אפשר  להוציא שולחנות וכיסאות הן לרחוב יפו והן לרחוב החבצלת, על פי הכללים וההנחיות של העירייה.

במקום ייערכו מספר סיורים למי שרוצה להתמודד במכרז ומועדיהם יעודכנו באתר האינטרנט של משרד האוצר. במשרד האוצר מציינים עוד כי אם אינם מחויבים לקבל את הצעת השכירות הגבוהה ביותר, או כל הצעה שהיא.