בניין ג'נרי 2. אין חניה. צילום: אלכס קולומויסקי

אף שאין עדיין כל התקדמות באכלוס בניין המשרדים הממשלתי ג'נרי 2 בקרית הלאום, הנהלת רשות המיסים החלה להיערך למעבר לבניין. נראה כי בקרוב היא תעזוב את המשרדים בגבעת שאול. עם זאת, בסכסוך בין ועדי העובדים למדינה בנוגע למעבר משרדי הממשלה האחרים למקום אין נכון לעכשיו כל התקדמות.

בשבוע שעבר פרסמה רשות המיסים מכרז לקבלת שירותי הובלה להעתקת משרדי ההנהלה, שנמצאים כיום ברחוב כנפי נשרים 5 לבניין החדש שמחכה לאכלוס בקרית הלאום. המכרז ייסגר ב־20 בינואר ויום לפני כן ייערך כנס מציעים במשרדים הנוכחיים של הרשות בגבעת שאול. הכנס הוא חובה לכל מגישי ההצעות וההשתתפות בו היא תנאי סף למי שמעוניין לקחת חלק במכרז.

נכון להיום הבניין החדש עומד ריק ברובו, פרט למשרד האנרגיה שכבר העביר אליו את לשכות עובדיו. מבין משרדי הממשלה הנוספים שאמורים להיכנס אליו, שום ועד עובדים לא נאות עד כה לעבור למקום.

הסכסוך נוגע בעיקר לנושאי תחבורה וחניה. העובדים מוחים על המחסור במקומות חניה בבניין החדש, דבר שיחייב את חלקם למצוא חלופות אחרות או להגיע בתחבורה ציבורית. בנוסף מדאיגים אותם הפקקים באזור בשעות הבוקר, שגורמים לאיחורים קבועים. בתוכנית הבנייה הסתמכו על כך שתעבור בקרבת מקום שלוחה של הרכבת הקלה, אך כידוע לוחות הזמנים של הארכת הקו הנוכחי השלוחות מתעכבים מאוד ולמעשה העבודות על הקו שישרת את קרית הלאום אפילו לא התחילו עדיין.

יו"ר מחוז ירושלים בהסתדרות דני בונפיל: "אין שום שינוי בנושא של אכלוס בניין ג'נרי 2. כבר כיום יש בעיות קשות בחניה ובתנועה בבניין ג'נרי 1 ועוד מדברים על הקמת המבנה השלישי. עד שלא יימצא פתרון מניח את הדעת, העובדים לא יעברו לשם".