פינוי־בינוי בקטמונים. 23 אלף דירות בהתחדשות עירונית | צילום: ששון תירם

בשנה הבאה בירושלים המתחדשת. מינהלת ההתחדשות העירונית פרסמה השבוע לראשונה נתונים חדשים על ההתחדשות. על פי הנתונים, השנה יש גידול של 56% באישור דירות במסגרת פרויקטים של פינוי־בינוי. כמו כן הוכרזו 12 מתחמים חדשים לפינוי־בינוי ובהם כ־5,000 דירות. 

במגירות התכנון לשנים הקרובות נמצאות כיום תוכניות ליותר מ־20 אלף דירות בתחום ההתחדשות העירונית. השנה גם התקיים בעיר הכנס הראשון של 'ישראל מתחדשת', שמוביל אתר החדשות הארצי לנדל"ן והתחדשות עירונית - 'מגדילים' ובשיתוף העירייה, מרכז השלטון המקומי, ארגוני הקבלנים ולשכת שמאי המקרקעין. 

על פי נתוני המינהלת, עד אוגוסט 2019 יש 22,925 דירות בהליכי התחדשות עירונית, משלב מקדמי ועד תוכניות שכבר קיבלו היתר בנייה. מדובר בגידול של יותר מ־40% מסוף שנת 2018.  

נכון ל־2019, יש 4,961 דירות מאושרות ומתוכן 308 דירות בבנייה כיום. מתחילת השנה כבר אושרו 1,240 דירות. המינהלת דיווחה כי במהלך השנה הבאה צפויים להיהרס לפחות עוד שני מתחמים שבהם בניינים ישנים ולצאת לבנייה של פרויקטים חדשים בירושלים.

קראו גם
• 
המהפך של תלפיות: 'פינוי בינוי' אושר בדרך חברון
'פינוי-בינוי' ברחוב גולומב: המחוזית אישרה את הבניין הרביעי
• 'פינוי בינוי' מהגדולים בירושלים יוצא לדרך

בכנס שייערך בשבוע הבא ישתתפו שרים, חברי כנסת, נבחרי ציבור וגורמים בכירים בענף הנדל"ן, ההתחדשות העירונית והמשק הישראלי. הוא יכלול גם פאנלים מקצועיים וידונו בו במצב המשק לקראת הבחירות ובמה שצפוי לאחריהן. 
במושב השני יתקיים דיון שבמסגרתו יועבר מידע מקצועי לדיירים על ידי גורמי מקצוע בתחום ההתחדשות העירונית - עורכי דין, שמאים, אדריכלים ומארגני דיירים, שיעסקו בשלל נושאים הקשורים לתהליך של קידום פרויקט. הכוונה לסוגיות כגון זכויות הדיירים, ערבויות ובטחונות, התארגנות של בעלי הדירות, דיירים סרבנים ועוד.