כך ייראה בניין 'החברה הכלכלית'.  הדמיה: חיים שחר אדריכלים

מהפך באזור התעשייה: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים החליטה היום (ב')  להפקיד שתי תכניות למתחמי תעסוקה לאורך רחוב כנפי נשרים הכוללות תוספת של 155,000 שטחי תעסוקה ומסחר. המתחמים יהיו על ציר הרכבת הקלה המתוכנן לאורך רחוב כנפי נשרים.

התוכנית ב'בית התאומים' ו'בית ענבר', שבכנפי נשרים 15, כוללת תוספת של 2 מגדלי תעסוקה בני 18 קומות, שיוקמו מעל המבנים הקיימים בני ה-6 קומות. כך שבסך הכל יהיו 24 קומות. במסגרת התוכנית, יתווספו שטחי בנייה מרביים למסחר ותעסוקה בהיקף של כ-70,500 מ"ר.  התוכנית הינה ביוזמת חברת 'פאר התאומים ירושלים בע"מ' ונערכה ע"י אדריכל יגאל לוי. 

התוכנית לבנייני 'החברה הכלכלית' ירושלים, שבכנפי נשרים 5,7 ו-24, כוללת תוספת של 3 קומות על למבנה הקיים בו 5 קומות. כך שסה"כ יהיו 8 קומות. במסגרת התוכנית יתווספו שטחי בנייה מרביים שיוקצו עבור מסחר ותעסוקה בהיקף של כ-83,400 מ"ר.  התוכנית הזו הינה ביוזמת 'כלכלית ירושלים בע"מ' ו-'כלל ביטוח בע"מ' ונערכה ע"י אדריכל חיים שחר.

מדובר בשטחים בייעוד אזור תעשיה והתכניות משנות את ייעודם לשטח למסחר, תעסוקה ומבנים ומוסדות ציבור. זאת, כחלק ממהלך כולל של התחדשות אזור התעשייה גבעת שאול ובהתאמה לעקרונות תוכנית האב לאזור שאושרה בשנת 2013, אשר נבחנו ועודכנו על ידי הוועדה המחוזית.

מתכננת מחוז ירושלים שירה תלמי-באבאי: "תכניות אלה ממשות את חזון תכנית האב לאזור התעסוקה. תכנית האב רואה את אזור גבעת שאול כמתחם תעסוקה בעל פוטנציאל גבוהה ביותר הנמצא בסמיכות לכניסה המערבית לעיר ונהנה מקו רכבת קלה".

עוד הוסיפה: "שתי התכניות מוסיפות יחד 155 אלף מטרים לתעסוקה, מסחר מלווה רחוב ושטחי ציבור לשימושים כלל עירוניים. זכויות אלה מתווספות לתכניות שכבר אושרו במתחם בהיקף של 360 אלף מ"ר. קידום התכניות יאפשר תוספת משמעותית של זכויות לתעסוקה במיקום אטרקטיבי ונגיש הכולל חיבורים עירוניים, שימושים ציבוריים ומסחר תוך הבטחת תשתית של מרחב ציבורי איכותי ותוסס".

יו"ר 'התעוררות', עופר ברקוביץ: "אני שמח שאנחנו ממשיכים להגדיל את פוטנציאל שטחי התעסוקה בירושלים. זה קריטי לעתידה היצרני של העיר ולמשיכת חברות. עמדתי בדיונים בגבעת שאול על כך שיאפשרו למשרדי הממשלה הקיימים לפעול, לצד התחדשות ותוספת שטחים משמעותית. עמדנו גם על גודל קומות הבניין כך שיאפשר קליטה של חברות בינלאומיות שמבקשות שטח גדול בכל קומה".