הבניין בקרית הלאום | צילום: יואב דודקביץ'
בית הדין האזורי לעבודה שדן תקופה ממושכת בעתירת ועד עובדי המשרד להגנת הסביבה נגד המעבר המתוכנן שלהם מגבעת שאול לבניין ג'נרי 2 בקרית הלאום, שנבנה בשנה שעברה ומחכה לאכלוס, פסק לאחרונה כי אין עילה לדחייה נוספת של המעבר. על פי הכרעתו, המשא ומתן שהתעכב בין העובדים למדינה יכול להימשך גם אחרי המעבר. כך שאם לא יקרה משבר נוסף, בקרוב יעבור המשרד למשכנו החדש ותיפסק השכירות הכפולה שהמדינה שילמה בחודשים האחרונים על שני מתחמים במקביל.

נכון לעכשיו טרם נקבע תאריך למעבר, אך הציפייה היא שהמעבר יתבצע כבר במהלך חודש אוגוסט. עם זאת ועד העובדים כבר הודיע שבכוונתו לערער על ההחלטה, כך שייתכן שבית הדין הארצי לעבודה עוד ישנה את הפסיקה הנוכחית, או יעכב את יישומה.

כפי שדווח ב'בונוס', ההתנגדות של העובדים למעבר נובעת בעיקר מחששותיהם בנוגע למצב התחבורה והחניה בקרית הלאום. לדבריהם, בבניין ג'נרי 2 אין מספיק מקומות חניה לעובדים והחלופות שהוצעו להן רחוקות מדי ולא נוחות. בנוסף הזהירו כי נגישות המתחם לתחבורה לאחר שיושלם אכלוסו צפויה להיות בעייתית, בייחוד בשעות העומס, שכן תשתיות הכבישים אינן מספקות. העובדים זכו לגיבוי מלא מההסתדרות בנושאים אלה.

בינתיים המדינה משלמת דמי שכירות מיותרים על מתחם המשרד להגנת הסביבה בגבעת שאול בשעה שהמשרדים החדשים בקרית הלאום עומדים ריקים כבר חודשים ארוכים והמדינה משלמת שכירות גם עליהם.

השר להגנת הסביבה ולירושלים ומורשת זאב אלקין: "אני שמח שסוף סוף התקבלה ההחלטה השיפוטית שעיכבה עד כה את המעבר. פעלתי בכל האמצעים שברשותי כדי לזרז את מעבר המשרד למבנה החדש, ואני פועל גם להעתיק את היחידות הממשלתיות שנמצאות כיום מחוץ לירושלים למבנה ששימש אותנו ברחוב כנפי נשרים. המעבר ייצא אל הפועל כבר בשבועות הקרובים".