המיזם החדש במקור חיים | הדמיה: יצחק מזרחי

לירושלים אין נוף לים, ואזורי המגורים הפונים לחומות, כמו שכונת ימין משה, מיועדים לשימור מחמיר והבנייה בהם אסורה. עכשיו מגלים יזמים את פארק המסילה החדש, שהופך את האזורים המשקיפים עליו ליעד אטרקטיבי לבנייה חדשה.

התופעה מורגשת כבר תקופה ארוכה, מאז שהסתיימו העבודות להכשרת הפארק. הנכסים לאורך רחוב הרכבת, שהיו בעבר החצר האחורית המוזנחת של השכונות בקעה והמושבה הגרמנית, העלו כבר מזמן את מחירי הנדל"ן. עכשיו מסתמן שגם שכונת מקור חיים, ששוכנת מתחת לתלפיות לכיוון הקטמונים, מתחילה לממש את הפוטנציאל של הקירבה לפארק שעובר מתחתיה.

לאורך רחוב מקור חיים הוקמו בשנים האחרונות כמה מבני מגורים חדשים. ממש לאחרונה החלה הבנייה של מיזם חדש במתחם השוכן בין שני בניינים קיימים וגובל ממש בשולי האזור שבו עברה בעבר מסילת הרכבת הישנה של ירושלים. כך יזכו הדיירים בריאה אחורית שמובילה ישירות לפארק המסילה.

במתחם החדש, שנקרא 'מקור חיים רזידנס', מתוכננות להיבנות בסך הכל 42 יחידות דיור. גובה הבנייה יגיע לשמונה קומות, מעל חניון תת־קרקעי. לדירות הגן בקומת הקרקע, שפונות אל הפארק, תהיה גם כניסה פרטית. בסך הכל אמורים לקום במקום שני מבנים שיחוברו ברחוב פרטי שיהיה סגור לציבור הרחב וישמש להולכי רגל בלבד. כמו כן היזמים יחויבו בפיתוח סביבתי של המרחב הציבורי שבין המבנים.

את המיזם מלווה קרן ההשקעות 'ראלייה' הבינלאומית. אדריכל המתחם הוא איתן רונאל, והאכלוס צפוי במחצית השנייה של שנת 2020.