בגלל מי אין בנייה? גבעת המטוס | צילום: שלומי כהן

למה גבעת המטוס עדיין עומדת שוממה? מתשובת משרד השיכון שהוגשה לבג"ץ, עולה כי פיתוח התשתיות בגבעת המטוס הנמצא תחת אחריות העירייה, לא קודם מאז 2016.  לטענת המשרד, לא הושגו הסכמות עם העירייה לגבי תקצוב עלות הפיתוח אשר הוערך ב־150 מיליון שקלים.

התשובה ניתנה לעתירה שהוגשה על ידי חברת 'בר הבריאוס' שבבעלותה חלק מסוים מהקרקעות בגבעה והיא שדרשה מהמדינה והעירייה לנמק מדוע לא קידמו את הבנייה שם. בסופו של דבר בית המשפט העליון לא מצא לנכון להתערב, ודחה את העתירה.

נראה כי תשובת המשרד השיכון סותרת את הטענות כי המדינה והועמד בראשה הם אלו שלא אפשרו בכוונת מכוון לקדם את הבנייה באיזור. חבר המועצה אריה קינג: "תגובת המדינה מאשרת את טענותיי מאז הקדנציה הקודמת. התגובה חושפת שמאז שנת 2016, העירייה  היא שמנעה את קידום תכנית הבניה בגבעת המטוס. כנראה היה חשוב יותר להשקיע מאות מיליוני שקלים על תרבות, ספורט ויחסי ציבור מאשר בבניין אלפי יחידות ליהודים".

קינג הוסיף: "שוחחתי עם ראש העירייה הנוכחי, משה ליאון בנדון ושמחתי לשמוע כי בכוונתו שהעירייה תשנה את יחסה לתכנית ותדחוף את קידום התכנון והתשתיות בגבעת המטוס".

רק נזכיר כי אך לפני שבועות בודדים, הפנה קינג אצבע מאשימה דווקא כלפיי ראש הממשלה כשיזם את מכתב הרבנים לנתניהו בדרישה לבנות בגבעה, ואז אמר: "לצערי נתניהו מעולם לא בנה  מרצון אלא רק בעקבות לחצים מבפנים".