כך תיראה הבנייה החדשה. הדמיה: משרד אדריכלים יגאל לוי

אחרי יריית הפתיחה של קניון עטרות החדש מבית היוצר של רמי לוי, מתברר השבוע כי זירת המסחר באזור התעשייה בצפון העיר הולכת להתרחב בצורה משמעותית.

העירייה ומשרד השיכון מקדמים עכשיו תוכנית לפיתוח רצועת מסחר ותעסוקה בעטרות, שתכלול מספר מבנים שיתנשאו לגובה של עד תשע קומות, פיתוח מרחב סביבתי, חניונים ודרגנועים. כמו כן יוקמו משרדים ושטחי תעסוקה ייעודיים להייטק.

מי שיהיה אחראי על התוכנית הוא משרד יגאל לוי אדריכלים והיא תכלול כ־61,000 מ"ר בנייה ועוד 49,000 מ"ר עבור חניונים תת־קרקעיים. בסך הכול מדובר בשלושה מבנים צמודים, כששתי הקומות הראשונות יהיו מיועדות למסחר ושאר שבע הקומות למשרדים ותעסוקה.

מחירי הנדל"ן המסחרי בעטרות נמצאים בחצי השנה האחרונה במגמת עלייה. ותוכניות הבנייה החדשות, המתפרסמות כאן לראשונה, צפויות רק לחזק את המגמה הקיימת.

בראיון שקיימנו במיינט ירושלים לפני שבועות אחדים עם ראש העירייה משה ליאון, הוא הצהיר שהוא רואה חשיבות רבה בפיתוח עטרות, שדרוג המרחב הציבורי ובמיוחד הסדרה של הרחבת אזור התעשייה עטרות ג', שתקוע ומוקפא מזה זמן. כעת, לאור העובדה שהתכנון בפועל כבר החל, יהיה זה מבחנו של ליאון (בין היתר) להעביר את התוכנית יחד עם המדינה דרך הצנרת הבירוקרטית המפותלת