הבניין. מיקום מרכזי. צילום: יואב דודקביץ'

בחודש שעבר חשפנו את עיסקת הענק במרכז העיר, שבה נמכר הבניין בפינת הרחובות הלל והמלך ג'ורג' בסכום של 78 מיליון שקל. השבוע היזמים כבר מתחילים לקצור את הפירות, וסגרו עיסקה לאיחוד של שתי חנויות ממש על הצומת לצורך הקמת סניף הדגל בעיר של רשת הפארם Be. אחת החנויות תהיה זאת שבה שכן במשך שנים רבות קפה טעמון המיתולוגי.

Be היא רשת הפארם החדשה בבעלות שופרסל, שתחליף את סניפי רשת ניו־פארם המקרטעת, כחלק מהמאמץ לשנות את תדמיתה. הסניף יפעל במקום בית המרקחת הוותיק 'אורה', שהוקם בשנת 1936 ובשנים האחרונות סופח לרשת הדראגסטורים. כחלק מהמהפך המתוכנן תורחב החנות לתוך החלל הסמוך שבו פעל במשך שנים קפה טעמון. כיום פועלת במקום מסעדת ג'ורגי', שתעבור בקרוב לחנות אחרת ברחוב הלל 8. גם חנויות נוספות במבנה אמורות להתפנות בשבועות הקרובים וחלקן כבר איתרו נכסים חלופיים.

רשת הפארם החדשה תנסה להתחרות מול הדומיננטיות של רשת סופר־פארם, שמונה כיום כ־240 סניפים בפריסה ארצית. לפני פחות משנה רכשה שופרסל את רשת ניו־פארם, וכעת היא משיקה על הבסיס הזה את רשת הראגסטורים החדשה, שתמותג מחדש בליווי של קמפיין שיווקי, מבצעים ומלחמות מחירים.

שופרסל גם חתמה על כמה עסקאות לשיווק בלעדי ברשת המתחדשת, בעיקר של מותגים בתחום הקוסמטיקה, תחום שבו הם מקווים לפתוח חזית מול סופר־פארם. הרשת החדשה תושק בעוד כמה שבועות, וזמן מה לאחר מכן ייפתח הסניף הירושלמי, לאחר שיעבור שיפוץ יסודי.

כפי שדיווחנו, רוכשי הבניין, קרן מגיריט, מתכוונים לבנות מעל קומת המסחר יותר מ־30 דירות קטנות להשכרה לטווח רחוק. כיום בבניין של שש הקומות קיימים בעיקר דירות ומשרדים, אך חלק ניכר מהנכסים כבר ריקים. מוכרי הנכס הם משפחת מר־חיים.