הקניון. 26 אלף מ"ר מסחרי. צילום: באדיבות קניון רמות

ברמות השלימו בסוף השבוע האחרון את בניית הקומה השלישית של הקניון השכונתי. החנויות, שהושכרו כבר, יימסרו בימים הקרובים לרשתות והתאריך המיועד לתחילת ההרצה הוא תחילת אפריל. בסך הכול מדובר בתוספת של 7,000 מ"ר שטחים מסחריים, 1,500 מ"ר מחסנים ועוד 400 מקומות חניה.

הקומה הנוספת תעמיד את קניון רמות על היקף של כ־26 אלף מ"ר מסחרי. בכך הוא יעקוף את קניון הדר ויהיה השני בגודלו בעיר, אחרי קניון מלחה. בין החנויות החדשות שצפויות להיפתח בקומה החדשה נמצאות תמנון, ופל בר, קרייזי ליין והגרה. בנוסף, מרפאת קופת החולים מכבי תכפיל את שטחה ותפתח שירותים נוספים כמו מרפאת שיניים. כמו כן ייפתח חדר כושר של רשת 'מטי', בשטח של 800 מ"ר.

הקניון נמצא כיום בבעלות משותפת של עמיר בירם וחברת הפניקס ומשרת אוכלוסייה בסדר גודל של 340 אלף נפש בצפון העיר. מסקר שערכה לאחרונה הנהלתו עולה כי 40 אחוז מהקונים בו הם חרדים, 30 אחוז דתיים לאומיים והיתר חילונים.

"מגיעים אלינו גם תושבים ממבשרת שמעדיפים אותנו על פני שני הקניונים שפועלים שם", מסביר מנכ"ל הקניון יאיר ריבלין. "מעבר לשכונות הקרובות כמו רמות, רמת שלמה, סנהדריה וגם גבעת זאב, מגיעים אלינו הרבה לקוחות שעובדים בהר חוצבים. הפכנו גם לנקודת מפגש לפגישות עסקיות של אנשים מהמרכז שעוצרים ברמות כדי להימנע מלהיכנס לפקקים של העיר".

מעל לקניון מוקם בימים אלה בידי יזמים אחרים - חברת 'בית חדש בירושלים' – מיזם נדל"ן למגורים שיכלול שישה מגדלי דירות בגובה של 12 קומות ובהם 250 יחידות דיור. הפרויקט יכלול גם 2,000 מ"ר משרדים, אודיטוריום ובית כנסת גדול. בקומת הרחוב מעל לקניון, הבנוי על מדרון, יקום פארק ציבורי גדול בשטח של 1.5 דונם. הבנייה נמצאת כבר בעיצומה וחלק מהדירות והמשרדים כבר נמכרו.