החנות ברחביה. מחכים להסרת העבירות. צילום: פרטי

תחנות הצדק (או האכיפה במקרה הנוכחי) טוחנות מאוד לאט, בייחוד כשמדובר בעבירות בנייה - אבל לתושבים שסובלים מהן כבר נמאס, והם משוועים לעזרת הרשויות. זהו בדיוק המקרה של תושבי רחביה, שיוצאים נגד העירייה בטענה שעבירות הבנייה המתמשכות לאורך שנים בסניף של סופר מעיין 2000 ברחוב קק"ל 14 אינן מטופלות כנדרש

לטענת התושבים, עוד לפני שהסניף נפתח רשמית לפני כחמש שנים היו במקום חריגות ועבירות בנייה, בימים שבהם פעל במקום מרכול בבעלות אחרת. עוד אומרים השכנים בגרים ליד העסק כי גם בחצר הצמודה למרכול נעשו חריגות ותוספות בנייה רבות. יתר על כן, לדבריהם מדובר במבנה חד־קומתי ייחודי שאף הוגדר מבנה לשימור, אך כיום חזית הבניין כלל לא נראית מהרחוב בגלל התוספות שמסתירות אותה מעיני העוברים והשבים.

בנוסף, השכנים מתלוננים על מטרדי לכלוך חוזרים ונשנים במקום, כתוצאה מהעבודה השוטפת של העסק. לדבריהם, במחלקה המשפטית בכיכר ספרא כבר נפתח מזמן תיק בנושא, אך בשטח דבר אינו נעשה נגד בעלי המרכול, והעבירות ממשיכות להיעשות ולהעיק עליהם בחיי היומיום שלהם.

העירייה: "מדובר בעסק שבשטחו בוצעו עבירות בנייה ועבירות של ניהול עסק ללא רישיון וננקטו נגדו הליכי אכיפה עירוניים. לבעל העסק נמסר כי עליו להסיר את עבירות הבנייה במקום ולתקן את הליקויים. במקום מתבצעת אכיפה שוטפת על ידי העירייה בכל הנוגע לסדר והניקיון באזור".

רשת 'מעיין 2000' מסרה בתגובה: "בהתאם להסדר מול המחלקה המשפטית של עיריית ירושליםהרשת פעלה בהתאם לחוות דעת שימורית ויישמה אותה לשביעות רצונה של הפרקליטות. כמו כן, תיק התכנון והבניה נמחק בחודש האחרון כתוצאה מיישום ההסדר על ידי מעיין 2000

"יש לציין כי החריגות שנעשו בעבר, היו על ידי חברת סופרפרש ומעיין 2000 נכנסה בנעליה ומילאה וואקום וזאת על מנת שהנכס יעמד בתנאים שהציבה המחלקה המשפטיתנשמח להמשיך לשרת את הציבור נאמנות".