הסניף שנסגר במלך ג'ורג' | צילום: פרטי

טו בי אור נוט טו בי? זו השאלה שאליה נדרשה רשת הפארם בי (Be) מבית שופרסל, שרק החלה את פעילותה בעיר לפני קצת יותר משנה וכבר סוגרת שני סניפים בזה אחר זה.

לפני מספר ימים נסגר הסניף בשדרות הרצוג מול צומת ניות, וכעת תורו של הסניף במרכז העיר ברחוב המלך ג'ורג' פינת הלל. בשני המקרים מדובר במיקומים שלא נבחרו על ידי הרשת אלא בסניפים שנרכשו בחבילה אחת מרשת ניו פארם.

Be ממשיכה לפעול בעיר בין השאר במרכז הרפואי שערי צדק ובסניף נוסף במרכז המסחרי 'סיטי סנטר' ברחוב שרי ישראל. נראה כי סניפי Be שנסגרו לא הצליחו למעשה להתחרות בסניפים הוותיקים של רשת סופר פארם, שמפעילה את סניפיה בשני המיקומים: האחד בניות, צמוד לגן הבוטני, והשני במרכז העיר ברחוב ההסתדרות פינת המלך ג'ורג'.

מדובר במכה כואבת ובלתי צפויה לרשת הצעירה שעושה את צעדיה הראשונים בבירה, ועוד תכננה להרחיב את הסניף במרכז העיר, ולצורך זה כבר פונו שני עסקים הצמודים לו על ידי בעלי המבנה, אך משהשתנו התוכניות, אותן החנויות נותרו ריקות.

מרשת Be נמסר: "הרשת מתכוונת להמשיך ולהביא את הבשורה החדשנית שלה ולהמשיך ולשרת את תושבי ירושלים. אנו מצויים במו״מ לגבי מספר נכסים בעיר במטרה להתחדש ולהביא בשורה צרכנית חדשה במקומות נוספים בעיר. מאז השקת הרשת לפני כשנה, החברה פתחה 20 סניפים חדשים ברחבי הארץ, לאחר שהחלה את דרכה עם 63 סניפים בלבד".