תחנת הרכבל | הדמיה: חן וגשל    

בשבוע שעבר חשפנו כאן כי 'כנס החירום' של עמותת עמק שווה נגד מיזם הרכבל לעיר העתיקה ממומן בידי האיחוד האירופי. מדובר בכנס  שקורא לעצור את התוכנית, שבו יתייחסו אנשי מקצוע להשלכות השליליות של בניית הרכבל מטעמים תכנוניים והומניטריים.

בעקבות זאת שלח שר התיירות לוין, שיזם את הפרויקט, מכתב לשגריר האיחוד האירופי בארץ, עמנואל גופרה, ובו כתב: "נדהמתי לראות שהאיחוד האירופי מעורב בכנס ונותן את תמיכתו. מדובר בהתערבות בוטה ובלתי מקובלת בענייניה הפנימיים של ישראל".

לוין תקף בחריפות את האירופאים וכינה את תמיכתם בכנס "ביטוי מובהק לשטחיות, לדעה קדומה ולאימוץ חד־צדדי של עמדות קיצוניות שבאות לפגוע לא רק בריבונותה של מדינת ישראל ובאזרחיה, אלא אף בחוויה הניתנת לתיירים בני כל הדתות והלאומים המגיעים לירושלים". את דבריו חתם לוין בכך שהוא מצפה מהשגריר לפעול באופן מיידי להסרת תמיכת האיחוד בכנס ושהאיחוד יחדל מלהתערב בענייניה הפנימיים של ישראל.

מעמק שווה נמסר: "ביום חמישי בערב יתקיים דיון ענייני ומקצועי בנושא הרכבל. השר האחראי על הפרוייקט שרק לאחרונה הוכח שאין בו שום הגיון, לא כלכלי ולא תחבורתי, בוחר להשתיק את הביקורת ולהסיט את הדיון למחוזות אחרים. אנחנו מזמינים את כל מי שירושלים קרובה לליבו להגיע לכנס, לשמוע ולהשמיע".