בית הקבלן | הדמיה: אדריכל אמציה אהרונסון

ארגון בוני ירושלים, שמאגד מאות מקבלני העיר, יקים בארנונה את משכן הקבע שלו, שייקרא 'בית הקבלן'. הבניין המתוכנן יכלול את משרדי הארגון, חדרי הדרכה, אולם לכינוסים וספרייה מקצועית בנושאי בנייה, שתהיה פתוחה לקהל הרחב.

עלות המיזם המתוכנן תעמוד על שישה מיליוני שקלים. חלק מהמימון יגיע ממכירת משרדי הארגון כיום, שממוקמים במרכז העיר. מימון נוסף יגיע מההתאחדות הארצית של הקבלנים, שגם יזכו לעשות מדי פעם שימוש במקום. היתרה תגיע באמצעות גיוס הקבלנים הפרטיים עצמם. מ

נכ"ל הארגון, יוסי שכטר: "אני בטוח שחברי הארגון ישמחו לקחת חלק בבניין בית הקבלן ויתרמו ביד רחבה לביצוע הפרויקט".

מדובר במבנה של שלוש קומות והוא יוקם ברחוב חנוך אלבק פינת קדושי סלוניקי, על גבול מתחם אלנבי. שטח המגרש עומד על 600 מ"ר, ושטחו הבנוי של 'בית הקבלן' יהיה 880 מ"ר.

בקומה הראשונה תהיה הפרשה לצורכי ציבור בשטח של 300 מ"ר ויוקמו בה שני גני ילדים. בקומה השנייה ימוקמו משרדי הנהלת הארגון, ובקומה השלישית חדרי הדרכה ואולם כינוסים.
צמוד למתחם כבר קיים היום מגרש חניה ובו כ־120 מקומות חניה, כך שלא נדרש מהקבלנים להקים חניון חדש כלשהו. כמו כן יש אופציה, על פי תוכנית הבנייה המאושרת, להקים קומה נוספת, אך כרגע היא לא תצא אל הפועל.

יו"ר ארגון בוני ירושלים, בועז ישראל: "הארגון הציב לעצמו למטרה לבנות את 'בית הקבלן'. בעבר היו מספר נסיונות שלא צלחו, ואני שמח שהשנה עלה בידינו ונמצאה הקרקע המתאימה. 'בית הקבלן' בירושלים הוא הראשון מסוגו בארץ, ואני בטוח ומאמין שגם ערים נוספות ילכו בעקבותינו".  

האדריכל שנבחר לתכנן את המיזם הוא אמציה אהרונסון, והצפי הוא שתהיה תחרות קשה לאחר שיפורסם המכרז לבחירת הקבלן המבצע.