הנתונים הרשמיים על מכירת דירות חדשות בחודש אפריל מתחילים להתפרסם ומאמתים את ההערכות של התאחדות הקבלנים לגבי עלייה משמעותית במכירות לדירות חדשות, בחודש מאי 2009, כאשר על פי נתוני משרד השיכון נמכרו 354 דירות חדשות בבניה ציבורית.

מדובר על עלייה של כ- 51% בהשוואה לחודש אפריל 09 בו נמכרו רק 234 דירות חדשות, ועלייה של כ- 11% בהשוואה למכירות במאי 08 , לפני המשבר הכלכלי. המכירות בחודש מאי 09 הן הגבוהות ביותר מאז דצמבר 2007 .

בשכונת הר חומה בירושלים נרשם זינוק של 95% במכירת דירות במאי לעומת אפריל. בשכונה נמכרו במאי 45 דירות חדשות לעומת 23 דירות באפריל.

במעלה אדומים נמכרו 31 דירות במאי בהשוואה ל- 19 דירות בחודש אפריל – נתון המהווה עלייה של כ- 72% בכמות המכירות. כמו כן, מספר הדירות שנמכרו במאי השנה מהווה עלייה של כ- 82% לעומת מספר הדירות שנמכרו במאי אשתקד, אז נמכרו 17 יח"ד בלבד.

נתוני המכירות בחודש מאי הן בהר חומה והן במעלה אדומים מהווים שיא שנתי, עם כמות מכירות הגבוהה ביותר בהשוואה לחודשים שחלפו מתחילת השנה.

עופר שגיב מנכ"ל ובעלים של חברת מי-טל הנדסה וייזום, הבונה בהר חומה ובמעלה אדומים, מוסר כי נתוני חודש מאי הגבוהים הינם תוצאה של הבשלת עסקאות שהחלה כבר חודש-חודשיים קודם לכן.