ראש העירייה ניר ברקת, ובעל השליטה בקבוצת אפריקה ישראל, לב לבייב, נעודו בשבוע שעבר לפגישה חשאית שבה דנו ארוכות בנושאים שונים הקשורים לפעילות הקבוצה בירושלים. בסביבתו של ברקת אישרו השבוע את דבר קיומה של הפגישה, וציינו כי ראש העירייה הציע בין היתר ללבייב להשקיע בהקמת בתי מלון בבירה.

בפגישה הציג ראש העירייה את חזונו והצהיר כי העירייה תפעל לסייע ליזמים שמעוניינים לפעול ולפתח פרויקטים ומיזמים בעיר. ברקת הציע ללבייב להרחיב את תחומי פעולתו בעיר מבנייה למגורים גם לפיתוח מיזמי מלונאות בירושלים. דברים אלו נאמרו לאור העובדה שאפריקה ישראל מחיבת לבניית 2,000 דירות בירושלים, שחלקן כבר בבנייה. דירות אלו עמדו אף הן במוקד השיחה, שכן קידום הבנייה של חלק מהיחידות נעצר בעקבות המשבר הכלכלי, ובמיוחד בפרויקט חצר הנביאים, הרב קוק, רמת שרת, ארנונה, רוממה ופארק הנשיא שבשכונת טלביה. כמו כן דיברו השניים על מיזם עתידי של החברה - הקמת שכונת מגורים בת 400 דירות בתוכנית 'מקב"ט (משבצת קרקע בלתי מתוכננת) רמת רחל'.

הפגישה בין השניים באה בהמשך לפגישה אחרת שהתקיימה לפני כשבועיים בין בכירי העירייה לבין בכיר בקבוצה, מנכ"ל 'אפריקה-ישראל מלונות', יעקב סודרי. כבר בפגישה ההיא דנו הצדדים על צעדים לעידוד כניסתה של החברה לפעילות בירושלים בתחום פיתוח תחום המלונאות והתיירות, שברקת רואה בו אחד מהנושאים העיקריים שיש לפתחם בעיר.

בין התוכניות הגדולות העומדות על הפרק נמצאת הקמתם של 'מלונות מתחם הרכס' לאורך הרכס הפנוי האחרון הצופה על העיר העתיקה של ירושלים בטיילת ארמון הנציב. התוכנית כוללת הקמת ארבעה בתי מלון ובהם 1,350 חדרים ומוסד ציבורי, שיהוו תוספת נכבדה להיצע חדרי האירוח בירושלים. ייתכן ש'אפריקה-ישראל', תשתתף במיזם, באמצעות חברות הבת שלה 'אפריקה-ישראל מלונות'.

'אפריקה ישראל מלונות הינה בעלת הזיכיון לניהולם ולהפעלתם של עשרה מלונות בישראל, הפועלים תחת המותגים 'קראון פלאזה', 'הולידיי-אין' ו'אקספרס-ביט'. כמו כן נמצאים באחריות החברה 'חמי טבריה', 'עיר המלכים' באילת ומכללת 'הולידיי-אין' למקצועות התיירות. החברה פיתחה מלונות ואתרי ספא גם בדרום רוסיה, גרמניה ורומניה, ומשלימה בימים אלה את הקמתם של מלונות במוסקבה, בבוקרשט ובאשדוד.