לא ברור אם הבשורה הבאה טובה או רעה ליזמים הירושלמים, אבל זו העובדה: בסוף החודש הנוכחי תיסגר מחלקת הרישוי למשך שבועיים.

הסיבה לסגירה היא הרצון להתגבר על ערימות התיקים שהצטברו במחלקה, שקידומם מתנהל בעצלתיים. מדובר במאות תיקים, חלקם מורכבים, אשר יזמיהם ממתינים כבר זמן רב לאישורם, כל זאת במקביל לפתיחת המסלול המהיר עבור הקבלנים.

מהנדס העיר, שלמה אשכול: "המטרה היא לשחרר את הפלונטר שנוצר במחלקת הרישוי בכל הקשור לטיפול בתיקים. נכון שהמחלקה תהיה סגורה למשך זמן קצר, אך אנו בוחנים כיצד לאפשר למיזמים שאינם סובלים דיחוי לקבל בכל זאת את שירותי המחלקה".

סגירת המחלקה היא חלק מרפורמה כוללת שלאחרונה החל בה מינהל התכנון בעקבות המשבר שבו נמצא אגף הרישוי העירוני. במסגרת הרפורמה ייחנך בקרוב אגף מיוחד, ותפקידו יהיה לזרז תוכניות עבור קבלנים ויזמים - מעין מסלול ירוק לתוכניות בנייה.

בארגון הקבלנים מרוצים מהמסלול החדש. יו"ר הארגון, שמוליק לוי: "אני בטוח שאם המסלול יתנהל כראוי הוא יגדיל את מספר התחלות הבנייה בירושלים ויקצר את הליכי הביורוקרטיה. בסופו של דבר כולם ירוויחו מכך - הן היזמים הן רוכשי הדירות, כמו גם העירייה".

עם זאת עולה השאלה אם מינהל התכנון העירוני יצליח לעמוד בהתנפלות הצפויה של היזמים על המסלול החדש. זו הסיבה שבמינהל התכנון ממהרים לנקות את השולחן ממאות התיקים שהצטברו במחלקת הרישוי.