עיסקה גדולה בלב המושבה: בניין בן שלוש קומות, ששימש בעבר מפעל קרח, נמכר תמורת 8.75 מיליוני שקלים, לא כולל מע"מ. בבניין שלוש יחידות דיור יוקרתיות בשטח 250 מ"ר כל אחת, הנמצאות במצב שלדי, והוא ממוקם ברחוב פטרסון.

לפני כשמונה שנים רכשה חברת 'אלומות מג הנדסה', בבעלות גיל מסטיי ושמעון (מוני) מידני, את המתחם והחלה להקים בו בניין חדש. החברה אף שיווקה בהצלחה שתי יחידות דיור ליהודים אמריקאים. אלא שלפני כשלוש שנים נקלעה 'אלומות' לקשיים כלכליים ומונה לה נאמן לצורך הסדרת חובותיה במסגרת הליך הקפאת הליכים.

השבוע רכש איש העסקים הירושלמי יהודה אסרף את הבניין מכונס הנכסים מטעם בנק המזרחי, שליווה את הפרויקט. הרוכש יצטרך לסיים את בנייתו של הפרויקט, תוך שמירה על זכויות הרוכשים בבניין.

פעילותה של 'אלומות' התמקדה בלקוחות תושבי חוץ. היא עסקה בשיפוץ, שדרוג ומכירה של בתים לשימור באזורי יוקרה בירושלים. לראשונה עלתה החברה לכותרות בעקבות פרסומים על אודות מכירתה בתנאים מיוחדים של דירה במבנה לשימור ברחוב כרמיה בשכונת המושבה הגרמנית לראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

מאז החלה החברה להידרדר והיא נקלעה לקשיים, ולכמה פרויקטים שלה אף מונו כונסי נכסים. בעלי החברה ניסו לבצע הליך של ארגון מחדש של פעילותה ושל מנגנוני המימון, ואף ניסו להתקשר עם חברה בורסאית ולצרפה לפעילות החברה, אך לבסוף מונה לה נאמן בידי בית המשפט.