פרויקט היוקרה 'חצרות בקעה', של חברת אלומות מג, יחזור ככל הנראה לככב בוועדות התכנון, בדרך לאישור: משפחת בלימן הקנדית, בעלת מחצית מהפרויקט שקרס, החלה לקדם תוכנית חדשה למתחם.

מדובר בתוכנית המציעה בינוי של 50 יחידות דיור בעשרה בניינים בני ארבע קומות, כל זאת על מגרש ששטחו 7.5 דונמים במרכז השכונה. התוכנית מקצה 2.5 דונמים לטובת שטח ציבורי פתוח (שצ"פ) שישמש גן.

התוכנית הוצגה לפני מספר ימים למינהל הקהילתי בקעה ולתושבי השכונה, והיא נמצאת כרגע בהליכי תכנון מתקדמים לקראת דיון בוועדות התכנון השונות.

לפני כשמונה חודשים רכשה משפחת בלימן את המניות של מי שהיתה שותפתה בחברת 'אלומות בקעה' - 'אלומות' הפועלת תחת נאמן. מדובר במתחם בדרך בית לחם שאותו רכשו השתיים לפני כחמש שנים ב-13 מיליון דולר. בלימן שילמה תמורת המניות של 'אלומות' 2.5 מיליוני שקלים, כשהיא מתחייבת לשאת בחובות הכבדים של המשכנתאות ולפרוע הלוואות המוטלות על המגרש.

זהו אחד המגרשים היחידים לבנייה באזור בקעה, ולפיכך הוא בעל ערך נדל"ני גבוה, נתון שהיה שיקול מרכזי של קבוצת בלימן בדרך לקבלת המתחם כולו.

אין זו ההשקעה היחידה של המשפחה הקנדית בעיר. העיסקה המוכרת ביותר שביצעה המשפחה התקיימה לפני כשלוש שנים, כאשר היא רכשה נכס ירושלמי ידוע אחר - מתחם תנובה ברוממה, תמורת 30 מיליון דולר.