לאחר שדחתה תוכנית מגורים גדולה באזור, אישרה לאחרונה הוועדה המחוזית לעבות את שכונת גבעת שאול ב-220 יחידות דיור נוספות, פרויקט הנקרא 'לב הגבעה'.

התוכנית הציעה הקמת 260 יחידות דיור בשטח המתוחם בין הרחובות כנפי נשרים, נג'ארה ועקיבא אזולאי. את המיזם הכין משרד יגאל לוי אדריכלים, אשר ביקש 320 אחוזי בנייה בצפיפות של 30 יחידות דיור לדונם. בסך הכל הכין משרד האדריכלים תוכנית לבניית שישה בניינים בני שמונה עד עשר קומות.


כך תיראה השכונה (הדמיה: באדיבות יגאל לוי אדריכלים)

חברי הוועדה המחוזית ציינו כי התוכנית תואמת את הוראות תוכנית המתאר החדשה (שכידוע, עומדת ממש לפני הפקדה), המאפשרת באזור בנייה שבין 280 ל-320 אחוזי בנייה. עם זאת הסכימו כי מדובר באזור המתאפיין באוכלוסייה חרדית שהבנייה בו צפופה ממילא וחסרה בשטחים ציבוריים פתוחים (שצ"פ).

לאחר הדיון קבעו חברי הוועדה כי התוכנית תופקד בכפוף לצמצום אחוזי הבנייה ל-300 בלבד. עוד ציינו באישור כי גודל יחידות הדיור לא יעלה על 110 מ"ר בממוצע. בסך הכל אושרו לבסוף 220 יחידות דיור, בצפיפות של 27 יחידות דיור לדונם, וזאת תהיה תוספת דירות חשובה לשכונה.

התוכנית פותחה בשיתוף המינהל הקהילתי גבעת שאול. אנשי המינהל הביעו שביעות רצון מאישור המיזם היות שלטענתם הוא מקצה שטחים גדולים יחסית למבני ציבור, ביניהם: לגני ילדים, בתי כנסת ופארק שכונתי. מימוש התוכנית צפוי לשדרג חלק ניכר מרחוב נג'ארה, שבו הוזנח המרחב הציבורי במשך השנים.