עסקת ענק נוספת מתרקמת בגבעת שאול: חברת 'מ. אביב תעשיות בנייה', בשליטת מרדכי אביב, מקיימת משא ומתן למכירתו של מתחם התעשייה והמסחר בגבעת שאול שבבעלותה. גורמי נדל"ן מעריכים את שווי המתחם ב-70 מיליון שקל.

מדובר במגרש הממוקם ברחוב בית הדפוס 29 ומשתרע על 14.4 דונם. במתחם קיימים מבנים בשטח של 7,000 מ"ר, המושכרים בין היתר ל'לב גן', מרכז שירות מורשה של רכבי מיצובישי ויונדאי, ולמכון 'אגזוזים'.

במארס השנה נחתם הסכם שכירות בין החברה לרשת המזון החדשה 'מירב מזון', ששכרה כ-4,175 מ"ר מהנכס ואמורה להתחיל את פעילותה במקום ב-2010. על פי נתוני החברה, ההכנסה השנתית הצפויה היא כ-4.6 מיליוני שקלים כולל מע"מ מההסכם הזה בלבד. מהחברה נמסר "כי מתקיימים משאים ומתנים עם גורמים שונים לגבי מימוש הנכס".

'מ. אביב מפעלי בנייה' היא חברה ציבורית ירושלמית, המתמחה בייזום ובבנייה של פרויקטים למגורים ומסחר והיא קיימת מזה שלושה עשורים. החברה פועלת בין היתר בירושלים וסביבתה, בגדרה, בנתניה וברמלה. אחד הפרויקטים הגדולים שבנתה 'מ. אביב' הוא פרויקט 'חלון לירושלים' - פרויקט יוקרתי משותף עם שיכון ובינוי מקבוצת אריסון, ששיווקו החל בעצלתיים וגם גרר סכסוך משפטי בין החברות.

פרויקט נוסף הוא שכונת מגורים בצומת בייט, סמוך לגבעת מרדכי. בתחילת 2007 רכשה החברה 12.3 דונם ממינהל מקרקעי ישראל בצומת בייט מעל מנהרת כביש בגין תמורת 102 מיליון שקל.

'מ. אביב' תבנה במתחם תשעה בניינים, הכוללים 220 יחידות דיור, וכן 2,800 מ"ר למסחר, משרדים וחניון. אביב: "מדובר במתחם סגור, שבו ייבנו יחידות הדיור בסטנדרט גבוה, ויימכרו בכ-3,500 דולר למ"ר".