כמה יועצים משפטיים מלווים את דיוניה של וועדה אחת? התשובה, לפחות על פי כיכר ספרא, היא שלושה.

הסיבה לריבוי היועצים היא שלאחרונה שבה לעבודתה היועצת המשפטית הוותיקה של הוועדה, עו"ד דורית ירחי, לאחר חופשה ארוכה בלא תשלום, ושאף על פי כן, מחליפתה הזמנית, עו"ד שירין ברגותי, מוסיפה לשמש בתפקיד ומשתתפת גם היא בדיוני הוועדה.

מלבדן ישנו עוד יועץ משפטי חיצוני מיוחד, עו"ד גדי רובין, שמונה בידי היועץ המשפטי לעירייה עו"ד יוסי חביליו כדי לייעץ לוועדה בסוגיות שונות.

לדברי גורמים בעירייה, הבעיה היא שמרוב יועצים משפטיים לא ברור למי צריך לפנות לקבל חוות דעת בסוגיות שונות בנושאי התכנון. המצב אף הגיע לידי אבסורד כאשר בישיבה לפני כשבועיים השתתפו שלושה חברי ועדה ומולם - שלושה יועצים משפטיים. אחד מחברי הוועדה טען בסרקזם שנראה שלכל חבר ועדה הוצמד יועץ משפטי כדי לוודא שלא תהיה סטייה מהתקנות, ולו במילימטר אחד.

סגן ראש העירייה וחבר הוועדה, פפה אללו: "שלושתם עושים עבודה טובה ונאמנה. אבל המצב הזה כמובן לא יכול להימשך, ועל היועץ המשפטי לעירייה להסדיר את העניין. אני בטוח שהוא יעשה זאת בקרוב על הצד הטוב ביותר".

העירייה בתגובה: "נציגת היועץ המשפטי לעירייה בוועדה המקומית וברשות הרישוי היא עו"ד ברגותי, שאף נכחה לבדה בוועדה האחרונה. לעתים כאשר יש לדון בתיקים מסוימים שבהם מטפל עו"ד מסוים, או בתיקים מורכבים, נוכח בוועדה עו"ד חיצוני מלבד עו"ד רובין, כדי לסייע לצוות התכנון והבנייה באגף היועץ המשפטי בעירייה.

"עו"ד ירחי שבה לאחרונה לעבודה לאחר שנה של חופשה בלא תשלום, והיא תשובץ בעבודה לפי כישוריה ולפי החלטה היועץ המשפטי לעירייה. אגף היועץ המשפטי לעירייה משתדל לתת לוועדה המקומית ולמינהל התכנון בעירייה את הייעוץ המשפטי המיטבי, ולהתחשב במורכבותן של הסוגיות ובהשלכותיהן על העיר".