המאבק נגד מכירת דירות לערבים עולה מדרגה. הלשכה לפניות הציבור לענייני מזרח ירושלים תקיים מחר (יום שני) כינוס חירום במטרה לעורר את המודעות למניעת מכירת דירות יהודים לערבים בשכונות קו התפר בירושלים.

בכניוס שיתקיים הבטיחו כבר את השתתפותם בנו של הרב הראשי לשעבר, הרב שמאול אליהו, חה"כ לשעבר הרב מנחם פרוש, בנו של הרב עובדיה, הרב יעקב יוסף ורבנים נוספים. במהלך הערב ידגישו הרבנים בפני המשתתפים את האיסור ההלכתי החמור למכור דירות לערבים, ואף יצטטו את פרשת השבוע הקרובה אשר עוסקת במצוות ירושת הארץ, והישיבה בה.

לדברי פעיל הימין אריה קינג שמנהל את הלשכה לפניות הציבור לענייני מזרח ירושלים, על קיומו של הכינוס הוחלט בגלל פניות רבות שמתקבלות אצלם על ידי תושבים יהודים. "אנחנו מדברים על המון תלונות לפיהן התושבים הערבים שרוכשים דירות מציקים לבנות היהודיות, ומתחילים איתן ללא הפסקה. אחת התלונות האחרונות שקיבלנו עוסקת בנכה צה"ל שנפצע במהלך פעילות צבאית במהלך שירותו הצבאי בצה"ל, וכעת נאלץ להאזין לקולות מוזיקה ערבית מרעישה מדי יום דבר שגורם לו לטראומה. לדבריהם זה נעשה בכוונה על מנת לדחוק את רגלי היהודים מהשכונה".

לדברי קינג התושבים המתגוררים בשכונות התפר נאלצים להתמודד עם הצעות מחיר מפתות, מצד אחד וחשש להמשיך לגור בשכונה בגלל התושבים הערבים, מן הצד השני. לדברי המארגנים מטרת הכנס היא לחזק את התושבים היהודיים ולתת להם את התחושה שהם אינם לבד במאבק.

מנגד גינו בסוף השבוע שעבר פעילי עמותת 'עיר עמים' את רכישות הבתים במזרח העיר על ידי יהודים. בדו"ח שפירסמה העמותה, נכתב כי כיום מתגוררים בשכונות הערביות כ-2000 יהודים וכי תוכניות שמקודמות כיום צפויות להוסיף עוד כ-750 מתנחלים, כהגדרת העמותה.