לפני כחודשיים פנו נציגי מינהלת הפרויקטים למגורים של צה"ל לעירייה בבקשה שתאתר מתחם להקמת שכונה גדולה לאנשי הקבע בעיר. כעת גם משטרת המחוז מצטרפת ליוזמה.

הרעיון לשיתוף הפעולה בין הצבא למשטרה עלה בפגישה שהתקיימה לפני כמה שבועות בין סגן ראש העירייה ויו"ר הוועדה המקומית, קובי כחלון, לסגן מפקד המחוז, סנ"צ ניסו שחם.

בעקבות התעניינות מינהלת הדיור של צה"ל, הציע כחלון כי גם שוטרי המחוז יצטרפו ליוזמה. ההצעה זכתה להתעניינות רבה בקרב בכירי המשטרה, שהחליטו להרים את הכפפה והחלו באחרונה לקיים מגעים ראשונים לקידום התוכנית. כמו כן ייתכן שישולבו בתוכנית גם יחידות דיור בר-השגה לאנשי קבע ושוטרים צעירים.

אחד המתחמים המרכזיים שסומן עבור המיזם הוא תוכנית שכונת המגורים במצפה נפתוח, הכוללת כ-1,600 יחידות דיור. מדובר במגעים ראשוניים לאיתור מתחם סגור, שייבנו בו מאות יחידות דיור.
ההתעניינות מצד מינהלת הדיור והמשטרה זוכה ליחס חיובי מאוד מצד קברניטי כיכר ספרא, שרואים בציבור אנשי הקבע והשוטרים תוספת משמעותית לחיזוק מעמד הביניים בעיר.

מינהלת פרויקטי המגורים של צה"ל נוסדה ב-1987 על ידי חיל האוויר, כדי לעזור לאנשי הקבע להקים את בתיהם בקרבת הבסיסים. ב-1995 הגיעו בצה"ל למסקנה כי שימור כוח אדם איכותי באמצעות הענקת פתרונות דיור איכותיים ומוזלים נדרש גם בקרב שאר החילות. המינהלת פועלת כגוף יזמי לכל דבר, כשבין היתר היא מתחרה בקרנות נדל"ן ובחברות יזמיות אחרות במרדף אחר קרקעות פרטיות, אך
לעתים מסתפקת בקרקעות של מינהל מקרקעי ישראל. בשורות המינהלת פועלים שמאים ומהנדסים, והיא אף מקיימת תחרויות אדריכלים ומפרסמת מכרזים עבור קבלנים.

עד היום הקימה המינהלת יותר מ-4,000 יחידות דיור צמודות קרקע ברחבי הארץ, ובמהלך השנתיים האחרונות היא בונה כאלף יחידות נוספות בשווי של כמיליארד שקל, המוצעות בהנחות מיוחדות עבור אנשי הקבע.

כחלון: "העירייה מברכת על הצטרפות המשטרה ליוזמה, מתוך הנחה כי יש צורך לתת מענה לשוטרים ולכוחות הביטחון במחוז, שפועלים במהלך כל השנה בלא לאות למען תושבי העיר. שילובם בפרויקט מתבקש כדי להעריך את פועלם ולדאוג לרווחתם".