ארגון הקבלנים הירושלמי הודיע על תמיכתו בהצעה לאחד מחדש את שני ארגוני הקבלנים הארציים להסכם הסולל את הדרך לאיחודם מחדש.

בפברואר 2007 הודיעו ארגוני הקבלנים של ירושלים, באר שבע ופתח תקווה, יחד עם קבלנים נוספים, על פרישה סופית מהתאחדות הקבלנים והבונים הוותיקה והקמת ארגון ארצי חדש - 'קבלני הבנייה והתשתיות בישראל'.

את מחנה הפורשים הנהיג הקבלן הירושלמי, יאיר ביטון, בעל השליטה בחברת ב.יאיר. הרקע: טענות כי עקב המבנה הבעייתי של הארגון הוותיק אין הוא מייצג באופן הוגן את כלל הקבלנים בישראל. לטענת הפורשים, מצב אבסורדי זה נוצר כתוצאה מהסכם שנחתם לפני 20 שנה בין שני גופים - החברות החוזיות הגדולות באותה תקופה והקבלנים הבונים הקטנים. הסכם זה העניק זכויות ייצוג ועוצמה יוצאות דופן לקבלנים הגדולים.

אלא שעם הזמן נוספו עוד ועוד קבלנים קטנים, ואילו מספר החברות הגדולות הלך וקטן, ובסופו של התהליך נותרו 38 חברות גדולות מול מאות קבלנים קטנים וההסכם הישן הפך לאבן נגף.

לאחר שנתיים וחצי של מאבקים, תביעות הדדיות וכמה ניסיונות פשרה כושלים, הגיעו הצדדים להסכמה שתוביל לאיחוד מחדש של שני הארגונים, ועיקרה ייצוג טוב יותר של כל החברים.

בשבוע שעבר, לאחר שהנהלת הארגון בראשותו של ביטון אישרה את הסכם האיחוד פה אחד, הועלתה ההצעה להצבעת האסיפה הכללית של ארגון הקבלנים בירושלים וזכתה לתמיכת עשרות הקבלנים.

בשבוע הבא צפויה ההצעה לעלות להצבעה גם בכנס ארגון הקבלנים בפתח תקווה ובהמשך בכל הארגונים האחרים. מהלך דומה צפוי לבצע גם ארגון הקבלנים הארצי בראשותו של נסים בובליל.

יו"ר ארגון קבלני ובוני ירושלים, שמוליק לוי: "לאחר שנפתרו המחלוקות לשביעות רצון הצדדים נסללה הדרך לאיחוד מחדש. מדובר בצעד חשוב ומתבקש שבסופו תהיה התאחדות קבלנים ארצית אחת חזקה ומייצגת".