בצעד נדיר הוריד מינהל מקרקעי ישראל את מחירי המינימום במכרזים לבניית מאות דירות בפסגת זאב. ההורדה באה לאחר לחצים מצד התאחדות בוני ומפתחי ישראל.

תחילת הפרשה לפני כשנה, אז פרסם המינהל 23 מכרזים לעשרות מגרשים שאותם הציע להחכרה לטובת בנייה רוויה בשכונה. על פי תוצאות המכרז, מתוך 227 מגרשים שהוצעו למכירה, רק שלוש הצעות, המתייחסות ל-27 מגרשים בלבד, נמצאו ראויות לזכייה. שאר המכרזים נותרו בלא זוכים, לאחר שהצעות המחיר שהוגשו לרכישת הקרקעות נמצאו נמוכות ממחירי המינימום שדרש המינהל.

בעקבות זאת, טענו בהתאחדות החדשה של בוני ומפתחי ישראל, כי מדובר בטעות בהערכת שווי הקרקע על ידי השמאי הממשלתי, שהצעות רבות שהוגשו היו נמוכות מהערכתו. ההתאחדות בירושלים יחד עם הקבלנים שהשתתפו במכרז אף הגישו ערעור, ובו דרישה מהמינהל לשנות את החלטתו ולקבוע כי ההצעות הגבוהות שהוגשו למכרזים יוכרזו זוכות. אלה אף צירפו הערכת שמאי עצמאי, אשר העריך את מחירי המינימום הריאלי לקרקעות, ומחירים אלה היו נמוכים ממה שקבע שמאי המינהל.

השבוע החליט המינהל לקבל את טענות הארגון, ועדכן את מחירי המינימום כך שהצעות הקבלנים שהשתתפו בעבר במכרזים הוכרו כזוכות. המשמעות: אור ירוק לבניית 488 יחידות דיור חדשות בשכונה.

מנכ"ל ההתאחדות, שלומי בן-עזרי: "אנו שמחים כי המינהל ידע להתאים את תנאי המכרז למצב הריאלי בשטח. בימים אלו, כאשר היצע הדירות בירושלים קטן ומחירי הדירות מאמירים, יש חשיבות רבה לתת מענה לביקושים הגדולים".