התקדמות בפרויקט לבניית שכונת ענק לחרדים בגאולה. ועדת הכספים העירונית אישרה לפני כמה ימים את הסכם החכירה בין העירייה לבין מינהל מקרקעי ישראל על שטחי הציבור במתחם שנלר.

על פי ההסכם, שיאפשר את קידום פרסום המכרז לקמת מאות הדירות במתחם, כל שטחי הציבור במחנה הצבאי לשעבר (כולל המבנה העתיק המהווה את מרכז המתחם) יעברו לידי העירייה לתקופה של 49 שנים בתשלום סמלי על סך 99 אגורות לשנה.

המכרז להקמת שכונת מגורים במקום מחנה שנלר היה אמור להתפרסם כבר בשנה שעברה, שבע שנים לאחר ההחלטה על פינוי הבסיס הצבאי המיתולוגי. אולם אז עלתה שאלת המבנים לשימור הנמצאים במקום, והחשש לשלומם היה בין הסיבות העיקריות לעיכוב המיזם.

התוכנית כוללת הקמת 630 יחידות דיור בבניינים בני שש ושבע קומות. על פי תוכנית השיווק למגורים לשנה זו, צפוי מינהל מקרקעי ישראל לפרסם מכרז לשלושה מגרשים בלבד שכבר פונו. המתחם משתרע על שטח של 62 דונם ברחוב מלכי ישראל ונחשב לאחת מעתודות הקרקע הגדולות בעיר.

על פי הערכות גורמי נדל"ן, שווי הקרקע, הנמצאת סמוך לשכונת מאה שערים, הוא כ-250 מיליון שקל. ההיענות למכרז צפויה להיות גבוהה במיוחד, לאחר שבשנים האחרונות נוצר ביקוש רב לדירות חדשות לאוכלוסייה החרדית בעיר עקב התחלות בנייה מעטות מדי.