האם תושבי שכונת רחביה יכולים לרשום לעצמם הישג משמעותי ראשון במאבקם המתחדש על אופייה של השכונה? על פי התבטאויות בכירים בנושאי התכנון בעירייה התשובה חיובית. אמש (רביעי) התקיימה פגישה בין נציגי "ועד התושבים להצלת רחביה" לבין סגני ראש העירייה קובי כחלון ונעמי צור המחזיקים בתיקי השימור והבניה, פגישה ממנה יצאו התושבים מופתעים לטובה.

לדברי התושבים, לאחר שהעלו את הטענות בדבר ההשפעות ההרסניות של מדיניות התכנון הנוכחית על השכונה, גילו שסגני ראש העיר מזדהים עם הבעיות עליהן הפגינו."צור וכחלון קיבלו את כל הטענות והסכימו שתוכנית המתאר החדשה שהוכנה לשכונת רחביה לא מספקת מענה לבעיות היסודיות של השכונה, אף מחמירה אותן", אמר בצאתו מהפגישה אבנר ענבר, מהפעילים במאבק.

לטענת התושבים, בפגישה הגיעו הצדדים להסכמה שתוכנית המתאר לשכונה תיפתח לעיון מחודש עוד לפני שתופקד לאישורים. הכוונה היא להכניס מספר סעיפים כגון: חובת הקצאת דירות קטנות בכל פרויקט בנייה חדש, החמרת הקריטריונים השימוריים, וסירוב לאשר בנייה חדשה שמכילה פחות דירות מהמבנה הקיים.

"אנחנו מרוצים מתוצאות הפגישה אך מצפים למימושן בשטח" מבקשים להדגיש בוועד הפעולה. "המאבק לא נגמר משום שעדיין לא הושג שום דבר ממשי".