ראש-העירייה ניר ברקת פנה לתושבי החוץ המחזיקים בדירות בבירה בבקשה להשכיר את דירותיהם במהלך החודשים שאינם נמצאים בעיר - למשפחות צעירות וסטודנטים. המטרה: להקטין את תופעת דירות הרפאים - היחידות ששוכבות ריקות כל השנה, למעט החגים, אז באים הבעלים לארץ.

במכתב שנשלח בימים אלה אל תושבי החוץ המחזיקים בדירות בעיר, מדגיש ברקת את התרומה האדירה שבצירוף דירותיהם לשוק הדיור עבור כלכלת ירושלים ומרקם החיים בעיר וכן את הרווח שיפיקו תושבי החוץ, הצעירים והעיר ירושלים מהשכרת הדירות.

בנוסף, מזמין ראש העירייה את תושבי החוץ לדיון ציבורי מיוחד שיסייע במציאת פתרונות לבעיות הדיור בעיר וקורא להם להצטרף לפרויקט השכרת הדירות.

במכתבו לתושבי החוץ מודה ברקת על שבחרו לקשור את חייהם לבירת ישראל ומביע את תקוותו כי שיתוף פעולה בין תושבי החוץ, הסטודנטים והעירייה בפרויקט ההשכרה יביא למימוש החזון כפי שמופיע בספר זכריה ח', ד-ה: "עוד ישבו זקנים וזקנות, ברחובות ירושלים; ואיש משענתו בידו, מרב ימים. ורחבות העיר ימלאו, ילדים וילדות, משחקים, ברחובותיה".

כחלק מהמאמצים למציאת פתרונות דיור לצעירים הוחלט לאחרונה במועצת העיר כי החל משנת 2010 יפעל בעירייה גוף מיוחד אשר יפתח כלים מעשיים לתכנון בנייה ושיווק של דיור בהישג יד ברחבי העיר.