הוועדה המחוזית אישרה השבוע את אחת התוכניות הגדולות ביותר במרכז העיר: הקמת מגדל על חורבות בית הקולנוע עדן באגריפס. כעת הופקדה התוכנית להתנגדויות, ואלו צפויות להידון בחודשיים הקרובים.

אלא שהדרך לאישור היתה ארוכה במיוחד. היא כללה את הצורך בהכנת תוכנית חדשה, לאחר שהמקורית לא התקבלה, ומה שאושר השבוע הוא גירסה מצמצמת של התכנון המקורי.

על תכנון המיזם אחראים האדריכל הידוע דניאל ליבסקינד (שהגיע במיוחד מניו יורק כדי להשתתף בישיבת הוועדה השבוע) ומשרד האדריכלים של יגאל לוי.

התוכנית המחודשת שהוגשה לוועדה משתרעת על מתחם קולנוע 'עדן' המיתולוגי, השוכן בין הרחובות המלך ג‘ורג‘, אליעש ואגריפס ונחשב לאחד המתחמים הגדולים היחידים לבנייה במרכז העיר (שבעה דונמים)

התוכנית המקורית הציעה בינוי של מגדל בן 29 קומות, קומפלקס מסחרי מעל שלוש קומות חניה ובינוי של אגף דרומי בגובה של ארבע קומות.


הגירסה האחרונה (הדמיה: יגאל לוי אדריכלים)

אלא שמה שאישרה המחוזית הוא מגדל בן 24 קומות, ממש כפי שהמליצה לפני חודשים אחדים הוועדה המקומית.

בזמן הדיון בתוכנית בוועדה המקומית נקבע גם כי על היזם לפתח מספר שטחים ציבוריים הגובלים במתחם ולהפריש מבנה של 1,200 מ"ר, שישמש אולם מופעים, זאת בנוסף למוזיאון ולבתי הקולנוע המתוכננים במסגרת הפרויקט.

עלות המיזם עומדת על יותר מ־250 מיליון שקל. במגדל מתוכננים להיבנות כ־180 יחידות דיור ששטחן ינוע בין 60 למאה מ"ר בלבד. בנוסף הוא יכלול מלון ששטחו הבנוי 4,000 מ"ר, שטחי מסחר ומשרדים בהיקף של 15 אלף מ"ר וחניון.

לוי: "ביקשנו רשות להגדיל את החניון מ־300 ל־400 מקומות חניה, אך הוועדה המחוזית לא אישרה זאת".