יוזמי המסגד הלא חוקי בצמוד לקבר של מנחם בגין בהר הזיתים הצליחו בסוף השבוע שעבר לקבוע עובדה משמעותית בשטח: הם יצקו גג בשעת לילה מאוחרת.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אנשי ימין המעורים בנושא, קיבלו מידע שבכוונת יוזמי הפרויקט לצקת ביום שישי תקרה על המבנה הישן המשמש כמסגד זמני. בעקבות זאת הם קיבלו אישור מהרבנים שלהם להעמיד תצפיתנים ערבים שישמשו כגויים של שבת. תפקידם היה להודיע למשטרה אם אכן יתברר שיש כוונה לצקת את התקרה.

ואכן הידע התברר כמדויק. לאחר כניסת השבת הגיחו שתי משאיות עמוסות בבטון לכיוון המסגד והחלו בעבודות היציקה. אלא שהמטרה להזעיק את המשטרה ולהחרים את המשאיות לפני שנקבעות עובדות בשטח, לא יצאה אל הפועל. הסיבה: הפועלים עבדו במהירות ראויה לציון, והצליחו להשיג את מטרתם לפני שכוחות המשטרה הגיעו לאזור.

דבר זה נעשה למרות שיום לפני כן התייצבו חברי המועצה אלישע פלג ודוד הדרי עם צווי הפסקת עבודה בידם, והגישו אותם לפועלים שעבדו על הקמת המסגד.

המלחמה במתחם נערכת כבר זמן רב, ובין היתר מעורבים בה מתיישבי התנחלות מעלה הזיתים ובראשם פעיל הימין אריה קינג. מולם נמצאים יזמי המסגד. קינג כבר דיווח פעמים רבות לעירייה על הבנייה הלא חוקית שמתבצעת שם, אך הפועל, לטענתו, דבר לא נעשה.