בשנים האחרונות התמקדו תושבי פסגת זאב בעיקר בהרחבה של דירות קיימות. כעת יוצא סוף כל סוף לשיווק פרויקט של יחידות דיור חדשות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

יוזמת הפרויקט היא חברת יורו ישראל. הבנייה מחולקת לשמונה מתחמים, כאשר בכל אחד מהם ייבנו שני קוטג'ים דו־משפחתיים ופנטהאוז - או 24 יחידות דיור בסך הכל. ביורו ישראל קבעו כי מחירו של קוטג' דו־קומתי המחולק לחמישה חדרים בשטח של 150 מ"ר, עם חצר של 100-50 מ"ר, יתחיל ב־2.1 מיליון שקל. מחירו של פנטהאוז של שישה חדרים, בשטח של 160 מ"ר עם מרפסת של 60 מ"ר יהיה 2.2 מיליון שקל ומעלה. כמו כן, לכל בעל קוטג' תינתן האפשרות לבנות יחידת דיור עם כניסה נפרדת.

פסגת זאב נחשבת עדיין לאחת מהשכונות בעלות עתודות הקרקע הגדולות ביותר בירושלים, יחד עם הר חומה. בשנים האחרונות נעצרה בה הבנייה בגלל התנגדות האמריקאים לבנייה מעבר לקו הירוק.

למרות התנגדות זו, החלה המדינה לקדם באחרונה שכונת מגורים חדשה בת 625 יחידות דירות כהמשך לפסגת זאב צפון.

הבנייה החדשה אמורה לקרב את פסגת זאב לנווה יעקב וליצור רצף בינוי כמעט מושלם בין שתי השכונות.

כדי לזרז כמה שניתן את הפרשת הקרקעות הוחלט כי התוכנית תידון במסגרת ועדת לה"ב – הגוף החדש שהקים ראש הממשלה בנימין נתניהו להאצת הבנייה. התוכנית אמורה, לפיכך, לעלות לדיון כבר בשבועות הקרובים ולאחר מכן תיפתח להתנגדויות לקראת אישורה הסופי. עם זאת, לחברי הוועדה ברור שאת החותמת הסופית ייאלצו לקבל ישירות ממשרד ראש הממשלה, בגלל הרגישות הפוליטית של הבנייה בשכונה הצפונית.