התבטאות נדירה מצד חברי קואליציה נגד ראש העירייה ניר ברקת ונגד אופן התנהלותם של גורמי התכנון בכיכר ספרא. סגן ראש העירייה דוד הדרי ומחזיק תיק התחבורה וחבר הוועדה המקומית עו"ד דידי הרשקוביץ טוענים כי הבירוקרטיה העירונית מחסלת כמעט כל יוזמה לבנייה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"בניית הרחבה לדירה בירושלים הפכה בשנים האחרונות לסיוט מתמשך", כתב השבוע הרשקוביץ לברקת, "והס מלהזכיר יזמים שמנסים לקדם פרויקטים בעיר"
.
לטענת שני חברי הקואליציה, היזמים נאלצים לבלות שנים ארוכות במסדרונות בכיכר ספרא ולראות איך מגלגלים אותם ממחלקה למחלקה בלי שיש בכך צורך אמיתי. לעיתים הם פשוט מוותרים, וכך ירושלים מפסידה תנופת פיתוח.

הרשקוביץ: "אין כמעט מקום שבו בקשתם עוברת בצורה חלקה, בזמן סביר, בלי שיצטרכו לנדנד לפקיד האחראי על הטיפול בתיק כדי שיעבירו לוועדה.

דברים אלו נשמעים שבוע בלבד אחרי הדברים החריפים שאמר יו"ר הקואליציה עצמו, רמי לוי, בנוגע לבנייה בעיר.
לוי, לבד מהיותו בעל רשת מרכולים, יוזם לעתים פרויקטים בתחום הבנייה למגורים. בשבוע שעבר הוא ציין שחיי היזמים בירושלים קשים במיוחד וסיפר כי הוא מחזיק עם שותף כמאה דונם קרקע באזור גבעת המטוס, שם ניתן לבנות כ־800 דירות. "אני מבטיח ש־500 דירות יהיו ברות־השגה אם רק יתנו לי לבנות, אבל כבר שמונה שנים אני תקוע בהליכי תכנון הנוגעים לקרקע הזו".

חברי קואליציה דורשים כעת הקמת ועדה שתיישם את ההבטחות של ברקת עצמו לגבי רפורמה בחוק התכנון והבנייה. הכוונה היא להעניק אישורים תוך 60 יום בלבד מרגע הגשת הבקשה לעירייה.