רכישה נוספת של המיליונר הישראלי־צרפתי לורנט לוי במרכז העיר: לאחרונה הוא רכש את המבנה שבו פועלת מסעדת 'המשפחה' במדרחוב יואל משה סלומון - עוד צעד לקראת מימוש תוכניתו להקים במקום 'מיני־ממילא'. המסעדה תמשיך לפעול במתחם.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מבנה המסעדה במרכז העיר, שהיה שייך בעבר לחברת עמידר, נרכש מישראלי תושב לוס אנג'לס שמחזיק בנכס מאז שנות ה־70. לאחר משא ומתן בין הצדדים שילם לוי לבעל המקום כ־6.2 מיליוני שקלים והרוכש ספג גם את תשלום המע"מ. מדובר במבנה המשתרע על 75 מ"ר בלבד, כך שהרוכש שילם עליו כ־83 אלף שקל למ"ר. גורם המעורה בפרטי העיסקה אמר השבוע ל'בונוס' כי המחיר ששולם עבור הנכס גבוה משמעותית ממחיר השוק.בשנים האחרונות הושכר הנכס לבעלי המסעדה תמורת 2,500 דולר בחודש. על פי החוזה, רק בסוף השנה הנוכחית תעזוב המסעדה את המקום והמבנה יועבר לידי לוי. "הוא מאוד רציני. כשהוא רוצה – הוא קונה", הוסיף הגורם.
לדבריו, זה הנכס האחרון שרכש לוי במתחם וכעת הוא מתכנן לשפץ אותו ולבנות במקום קניון פתוח קטן בדומה למתחם ממילא.

לוי, שעלה ארצה לפני כמה שנים והתיישב בירושלים, מחזיק בבעלותו את רשת 'אופטיקל סנטר', שלה כ־300 חנויות אופטיקה ברחבי אירופה. עם עלייתו ארצה הוא פתח ברחוב החבצלת בעיר את עמותת 'משכן הראייה' המחלקת משקפיים ומכשירי שמיעה למעוטי יכולת במחיר סמלי.

נוסף על הפעילות הפילנטרופית שלו רכש לוי בשנים האחרונות נכסי נדל"ן רבים בעיר. בין היתר קנה את הבניין בצומת הרחובות עזה-בן־מימון שבו שכן בעבר קפה מומנט. בראיון שהעניק בעבר ל'בונוס' הוא אמר, "אני אוהב לקנות בניינים לא יפים ולעשות מהם משהו חדש ומיוחד. נדל"ן זה קל יותר ממשקפיים. אני קונה, משפץ ומשכיר לטווח ארוך. רק לאחרונה רכשתי בית כנסת בנחלת שבעה".

פרקליטו של המוכר, עו"ד לאון אמירס ממשרד ירדני־אמירס סירב להגיב לידיעה. את תגובת פרקליטו של לוי, עו"ד מישל אביב, לא ניתן היה להשיג.
חזי דרקסלר