האם אפשר לקנות דירות זולות באמת בישראל 2011? כתבי mynet ברחבי הארץ יצאו לרגל החגים למצוא את הדירות הכי "מחיר רצפה" בארץ, וחזרו עם כמה וכמה אפשרויות מפתיעות - ומחירים שלא הכרתם.

בשכונת קטמון שבירושלים, מרחק הליכה מקניון מלחה ומאצטדיון טדי, שוכנת לה בקומה השלישית בבניין בן ארבע קומות, דירת שני חדרים מקסימה, המשתרעת על שטח של 47 מ"ר הכולל מטבח, שולחן בר, סלון, חדר שינה, חדר אמבטיה ושירותים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ידיעות ירושליםהדירה מוצעת למכירה עבור 640 אלף שקל, אחרי שעברה שיפוץ ועיצוב באופן כזה שמאפשר אבזור חיוני ובסיסי כמו מקום המיועד למקרר בגודל סטנדרטי במטבח, ספה קטנה בסלון ומיטה זוגית בחדר השינה, ומבלי ליצור תחושת צפיפות בהתחשב בגודלה. בנוסף ישנה הפרדה באמצעות פרוזדור קטן בין הסלון לחדר השינה, מה שתורם לתחושה מרווחת יותר. מחלונות הדירה מתגלה נוף הררי שמספק לא רק יופי ירושלמי, אלא גם אוויר צלול.

אבל לכל דבר יש מחיר - האזור בו ממוקמת הדירה, רחוב בר – יוחאי שבשכונת קטמון, הוא הגורם לכך שמחירה נמוך במיוחד. בעבר היה האזור מזוהה עם פשיעה ואוכלוסיות נכשלות. רוב התושבים בו היו במצב סוציו אקונומי נמוך והוא סובל (עד היום) מדימוי חזותי ירוד.בשנים האחרונות ניכר שינוי באוכלוסייה המתגוררת באזור בשל כניסתם של זוגות צעירים וסטודנטים המחפשים דירות במחירים נמוכים. היום האזור יותר מבוקש בעיקר על ידי חבר'ה צעירים, משפחות צעירות, אוכלוסייה חרדית ולא מעט משקיעים אשר זיהו את הפוטנציאל והביקוש והחלו להשקיע יותר באזור.

ייקח עוד זמן רב לשקם את המקום בכללותו, אך עם זאת מיקומו המרכזי של הרחוב, המאפשר גישה ליעדים מרכזיים בירושלים כמו קניון מלחה הממוקם מטרים ספורים ממנו, כניסתם של הצעירים ושדרוג הדירות, כל אלה מכניסים רוח חדשה למקום.

בבנין בו הדירה ממוקמת מתגוררות היום משפחות של עולים חדשים וותיקים, חלק מהדירות מאוכלסות במשפחות דתיות, ושאר הדירות בבנין מושכרות לזוגות צעירים ולסטודנטים. בעל הדירה משכיר אותה מזה חמש שנים, ובעבר התגורר בדירה זוג בראשית דרכו. מזה כשנה שוכר את הדירה סטודנט צעיר. הדירה מבוקשת במיוחד היום בעיקר בשל היותה הדירה הזולה ביותר מסוגה באזור.

מציע למכירה: תיווך יוזמה