בזמן שהמחאה החברתית מנסה לחדש את עצמה יוצאת בשורה לדיור בר־השגה - למאיון העליון: המתחם האחרון בפרויקט ממילא היוקרתי עבר משוכה נוספת בוועדה המקומית, שדחתה את ההתנגדויות לתוכנית.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מדובר בשני בניינים, שבהם ייבנו 60 יחידות דיור, מיקומו ברחוב אליהו שמאע בממילא ויהיו המשך של כפר דוד.

את המתחם החדש, 'דמרי לגאסי', תבנה חברת י.ח. דמרי, שנכנסת לראשונה לשוק הנדל"ן בעיר - וישירות לבנייני היוקרה.עבור הקרקע, המשתרעת על כארבעה דונמים, שנרכשה על ידי דמרי לפני כשנה וחצי, שילמה החברה 18 מיליון שקל. בנוסף, דמרי ובעלי זכויות נוספים במגרש שילמו למוכר כ־4.5 מיליוני שקלים.

על פי התב"ע המאושרת במתחם, חברת הנדל"ן יכולה לבנות במגרש 78 יחידות דיור בהיקף בנייה של כ־13 אלף מ"ר. בעת הרכישה העריכו בחברת דמרי כי ההשקעה במתחם מסתכמת בכ־150 מיליון שקל.

מומחי נדל"ן בעיר מעריכים כי מחירי הדירות שיימכרו במתחם יעמדו על כמה מיליוני שקלים לחדר. זאת מכיוון שמדובר באזור היקר והמבוקש ביותר בעיר, בעיקר בקרב יהודים מהתפוצות ומשקיעי חוץ. לאחרונה פרסם mynet כי בבניין הסמוך למתחם של י.ח. דמרי ברחוב אליהו שמאע, נמכרה דירה המשתרעת על 300 מ"ר תמורת לא פחות מ־30 מיליון שקל.

רוב הדירות במתחם, כמו בפרויקטים נוספים באזור רחוב המלך דוד, הן יחידות רפאים שנרכשו על ידי תושבי חוץ ועומדות ריקות רוב ימות השנה, למעט תקופות החגים.