כשנתיים לאחר המהומות שפרצו בשייח' ג'ראח בגלל ההתנחלות היהודית במקום, נראה כי צפוי סיפור דומה גם בשכונת בית חנינא. אנשי ימין, שרכשו לפני חמש שנים שני בתי דירות בשכונה הערבית הצפונית, עומדים לממש את זכותם להתגורר בהם ולמעשה להקים לראשונה התנחלות יהודית בבית חנינא.

ידיעות נוספות על התנחלויות במזרח העיר:
הכלבים התוקפים של אנשי מתחם שמעון הצדיק
המעקב הצמוד של האמריקאים
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

נראה כי לא יהיה אפשר למנוע מהם להתגורר בבתים אלו, בייחוד לאחר שהמבנים בלב שכונת שייח' ג'ראח כבר חצו את מבחן הבג"ץ, שקבע כי אין מניעה חוקית להתגורר בבית שנרכש כדת וכדין.

לדברי פעיל הימין אריה קינג, הפעילים גילו בשבוע שעבר כי בין שני המבנים שהם רכשו הוקם ממש לאחרונה מבנה לא חוקי, שאף אוכלס במשפחה ערבית. צעד זה הוא שגרם לאנשי הימין לפעול לאכלוס המבנים שבבעלותם. לכן לאחרונה הגיעה לבית חנינא קבוצה של אנשי ימין כדי להפגין נוכחות ולדרוש מהמשפחה הערבית לפנות את הווילה, ששטחה 200 מ"ר. קינג: "העברנו מסר שבקרוב מאוד בכוונתנו לעבור למבנים שלנו ושכדאי להם להרוס את מה שנבנה או לנטוש אותו".

עוד טוען קינג כי המבנים יאוכלסו כבר בשבועות הקרובים וכי התארגנה קבוצת רווקים שמעוניינת להתגורר במקום.
במינהלת בית חנינא נדהמו לגלות את תוכנית ההתיישבות של אנשי הימין, וטענו השבוע כי בכוונתם להילחם בה בכל האמצעיים המשפטיים העומדים לרשותם. "התנחלות כזו תבעיר את השטח. מדובר בפרובוקציה וגם הימין מבינים זאת היטב", אומרים במינהלת.