עיסקת נדל"ן מעניינת במיוחד ברחביה: ביתו של פרופ' ישעיהוליבוביץ המנוח ברחוב אוסישקין שברחביה נמכר למשפחה יהודית מחו"ל. המשפחה מתכוונת לעלות ארצה ולגור בבית ההיסטורי. המחיר שקיבל הנכס עומד על 2.8 מיליון שקל.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מדובר באחד מחמישה קוטג'ים בעלי חצר פנימית משותפת. הדירה, שנבנתה בשנות ה־30 של המאה הקודמת, זקוקה לשיפוץ כללי מאחר שמאז פטירתו של הפילוסוף הנודע, לפני כ־17 שנה, לא גר בה דייר קבוע.הנכס של משפחת ליבוביץ מחולק לשלוש קומות ושטחו הבנוי 140 מ"ר. בבית שישה חדרים, שתיים בכל קומה, וחצר צמודה שמשתרעת על כמאה מ"ר. הנכס הוצע למכירה לפני כשלושה חודשים על ידי יורשיו של פרופ' ליבוביץ ונמכר לבסוף לפני כמה ימים.

לפני המכירה ניסתה אגודת 'לשמה,' שפועלת לשימור מורשתו של ליבוביץ', לעניין את חבריה במכירת הבית.
אנשי העמותה טענו כי ראוי היה שהנכס שבו התגורר אחד מהפילוסופים הגדולים והחשובים בתולדות המדינה ישומר לצורך הנצחת זכרו. בסופו של דבר נמכר הנכס ליהודים המתגוררים מעבר לים, זאת באמצעות תיווך מונשיין.

פרופ' ליבוביץ' היה מגדולי הוגי הדעות בישראל במאה ה־20. הוא עסק בפילוסופיה כללית ובהיבטים שונים של ההגות היהודית וההלכתית. דמותו נחשבה שנויה במחלוקת בשל עמדותיו הקיצוניות, ובמיוחד לאחר שכינה את חיילי צה"ל "יודונאצים". עדות למחלוקת סביבו היה ניתן לראות כשלפני כמה שנים נפלה בוועדת השמות העירונית, ההצעה לקרוא רחוב בירושלים על שמו, מכיוון שלא הושג הרוב לאישורה.