סיעת מרצ במועצת העיר פנתה לשגריר האמריקאי בישראל בדרישה שממשלת ארצות הברית תמנע את הבנייה המתוכננת בשכונת קדמת ציון סמוך לאבו דיס.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

חברי הסיעה, פפה אללו, מאיר מרגלית ולורה ורטון שלחו מכתב לשגריר ובו הם הזהירו אותו, כדבריהם, מפני תוכנית הבנייה של המיליונר היהודי – אמריקאי ארווין מוסקוביץ'.

לפני מספר חודשים פנה ראש העירייה, ניר ברקת, לחברי הנהלת העיר והציע להם דיל לקראת יום ירושלים: אישור תוכנית הבנייה בקדמת ציון יחד עם שלוש שכונות ערביות במזרח העיר. ברקת, שחשב שהדיל יקבל תמיכה מימין ומשמאל נתקל בהתנגדות בקרב רוב חברי הנהלת העיר. מימין ומשמאל.
אלא שיום ירושלים כבר עבר וככל הנראה התוכנית של ברקת נגנזה.

עם זאת, לפני שבועיים החליטו אנשיו של מוסקוביץ' ללכת על כל הקופה. הם שכרו אדריכל מוכר ומתכוונים בקרוב להגיש לוועדה המקומית באופן עצמאי את התוכנית לבניית 350 יחידות דיור על 100 דונם שנרכשו בידי איש הימין בסמוך לפרלמנט הפלסטינאי.

בעקבות כך שלחה סיעת מרץ מכתב לשגריר האמריקאי בתל אביב. "הזהרנו אותו שיש גורמים בעירייה שמתכוונים לקדם את התוכנית של אבו דיס והזכרנו לו שהפרויקט הזה הוקפא בעבר בזכות העמדה של ממשלת ארה"ב", סיפר השבוע מרגלית.

לדבריו, הוא וחבריו ביקשו מהשגרירות להיות ערניים ולהפיל את הפרויקט הזה לפני שיהיה מאוחר. מרגלית סירב להתייחס למכתב התגובה של השגריר אך הסכים לחשוף כי התקבלה ממנו "התייחסות חיובית".

"אנחנו מגדירים את המקום הזה כפיגוע אסטרטגי", הוסיף מרגלית. "זה לא עוד 200 יחידות דיור בשכונת גילה אלא מסמר בארון הקבורה של פתרון של חלוקת העיר. הפלסטינאים לא יוכלו להשלים עם התנחלות שקוטעת את הרצף הטריטוריאלי מצפון-מזרח לדרום-מזרח העיר וזה יחבל באפשרות של הסדר כלשהו בעתיד שיכלול את חלוקת העיר".