בג"ץ הורה על הקפאת הבנייה במתחם המעיין בעין כרם. ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגישו התושבים בשכונה הציורית נגד הבנייה.
בית המשפט קבע כי העבודות במתחם ייעצרו עד מתן פסק דין סופי שהגישו התושבים נגד הבנייה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מדובר בפרויקט שיזמה החברה הממשלתית לתיירות לבניית מרפסת תצפית ושירותים, שיתפקד כמרכז תיירות סמוך למעיין בעין כרם. התושבים טענו אז שהבנייה איננה תואמת את התוכנית שאושרה והם אף ניגשו לוועדת הערר. לאחרונה ערערו לבג"ץ והשבוע ניתן פסק דין בנושא.המאבק בבניית המבנה הוא חלק ממלחמה רחבה יותר שמנהלים תושבי שכונת עין כרם נגד מה שהם מגדירים פגיעה באופי השכונה.

נוסף על הקמפיין נגד הבנייה ליד המעיין, ניהלו התושבים מאבק עיקש בהקמת המבנה החדש למסעדה הלבנונית - מאבק שהחל בניסיון "להציל" את השכונה, כהגדרת התושבים, והסתיים בחקירת משטרה נגד גורמים בעירייה.

מדובר במה שמכונה 'פרשיית עין כרם' ובמשטרה טוענים שזויפה החתימה על המסמכים המצורפים להיתר הבנייה של המסעדה הלבנונית בעין כרם. זרוע המקרקעין ביחידה הארצית של המשטרה למאבק בפשיעה כלכלית עדכנה לאחרונה גורמים שונים כי היא חושדת שהיזמים שרכשו את המתחם בעין כרם ביצעו העברת זכויות על הקרקע תוך כדי "הונאת מינהל מקרקעי ישראל על ידי שימוש במסמכים מזויפים".

במשטרה ציינו במכתב אל היועצים המשפטיים של העירייה ומינהל מקרקעי ישראל כי מדובר ב"אישור מיסים מזויף של עיריית ירושלים", שלפיו אין חובות על הקרקע. "זאת כאשר על הקרקע רובצים חובות של למעלה ממיליון שקל", הדגיש רפ"ק עו"ד ערן מלכה, ראש מחלקת חקירות מקרקעין ביחידת 443, שחתום על המכתב. החקירה עומדת בימים אלו בפני סיום אך לא הוכרע אם יוגשו כתבי אישום בפרשה.

היזמים מצדם טוענים כי המינהל הוא זה שחתם על ההיתר וכי החשדות יתבררו כלא נכונים.