עלייה משמעותית ברבעון הראשון של 2013 בהיקף הקנסות שניתנו על ידי בית המשפט לעניינים מקומיים, במסגרת תלונות שהגישה העירייה בגין עבירות בנייה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לפי דו"ח בית המשפט לעניינים מקומיים, היקף הקנסות בגין עבירות בנייה בחודשים ינואר-מארס 2013 היה כ-13.7 מיליון שקל, לעומת כ-10 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. לשם השוואה, ברבעון הראשון של שנת 2011 סכום הקנסות בגין עבירות בנייה היה כ-4.6 מיליון שקל.כמו כן נרשמה עלייה בסכום הקנסות שנגבו בגין עבירות של רישוי עסקים. בסך הכל נרשמו בחודשים ינואר-מארס השנה קנסות בסכום של 17.45 מיליון שקל, עלייה של 22.3% מהתקופה המקבילה אשתקד ועלייה של 140% לעומת שלושת החודשים הראשונים בשנת 2011.

חבר מועצת העירייה מאיר מרגלית טוען כי מדובר במדיניות מכוונת כדי להגדיל את הכנסות העירייה לנוכח הגירעון התקציבי. לדברי מרגלית, נעשתה פנייה לאגפים כדי שיעשו את המקסימום להעלות את ההכנסות.

מרגלית: "בשורה התחתונה, כולם חוגגים על חשבון האזרח הפשוט. ראש העירייה קורא 'להעמיק את הגבייה', זו מילת הקוד וכל הגופים העירוניים נגררים אחרי המדיניות הזו".

העירייה: "אין שינוי במדיניות, כל אזרח שחייב ולא משלם את חובו יינקטו נגדו הליכי אכיפה כפי שנעשה בעבר. חובת העירייה לגבות על פי חוק וזאת על מנת לממן את השירותים המוענקים לתושבי העיר. יש לציין כי העירייה מתחשבת בכל מקרה לגופו ומעניקה הטבות והנחות בתשלומים לזכאים לכך".