בקרוב: חתונות בארנה. העירייה שוקלת להגדיל את הכנסות תפעול הארנה באמצעות השכרת ההיכל הענק לעריכת חתונות. הרעיון נחשף השבוע בישיבה בעירייה שדנה בהשפעות הכלכליות של קיום אירועי ספורט בינלאומיים בירושלים. במהלך הישיבה ציין מחזיק תיק הספורט אלישע פלג כי גם לבניית הארנה תהיה השפעה משמעותית על כלכלת העיר והכנסות העירייה, כשבימים אלו נשקל להשכיר את ההיכל לאירועים פרטיים וציבוריים מסוגים שונים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"בארנה יוקם פרקט בשטח ענק של כ-2400 מ"ר, כפול מהרחבה שבהיכל נוקיה ובנוסף גם אולמות מסביב, ולכן מדובר במקום אידיאלי לקיום אירועים כגון חתונות", מדגיש פלג, "אנחנו מתכננים לבנות תכנית שיווקית כדי לגרום להיכל להיות פעיל כל השנה, דבר שיתרום מאוד לפעילות העיר, ימתג את ירושלים מחדש ויגדיל את הכנסות העירייה".בדיון ציין מנהל מיזם הארנה, ניר פרצלינה, כי הכנסות היכל נוקיה בתל אביב מסתכמות בכ-40 מיליון בשנה, במיוחד מאירועים פרטיים. לדבריו, הוא מתכנן לנהל מודל דומה גם בירושלים, כשהאולם יושכר לעשרות אירועים בשנה ובניהם חתונות, כנסים, מופעים וקרקסים.

ואולם, ההערכות הראשוניות לגבי גובה ההכנסות מתפעול הארנה נמוכות מהסכום המקביל בהיכל התל-אביבי. כפי שפורסם ב'בונוס', על פי צפי של חברת 'טלדר' שהכינה תכנית אסטרטגית לניהול מתחם הספורט בדרום מערב העיר, הכנסות העירייה מההיכל יגיעו בשנת 2015 ל-17.5 מיליון שקל בשנה. כמו כן, ההוצאות על תפעול והתחזוקה של היכל הפיס צפויות להסתכם בכ-6.2 מיליון שקל בשנה.