אבדן הריבונות מעבר לגדר: למרות שמדובר בתחום השטח המוניציפאלי של ירושלים, נראה כי התושבים במחנה הפליטים שועפאת המתגוררים מעבר לגדר לא חוששים מפקחי הבנייה העירוניים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

ממש בצמוד לגדר ההפרדה, מרחק קצר מצומת הגבעה הצרפתית, צמחו בחודשים האחרונים רבי קומות שבנייתם מושלמת בימים אלו. בניינים אלו נבנים ללא האישורים וההיתרים הדרושים.

גורמי אכיפה בכירים בעירייה אישרו השבוע כי מדובר בבניינים שנבנו ללא היתרים וטענו כי העירייה מתקשה לבצע אכיפה כיוון שהבנייה מתרחשת מעבר לגדר ולא ניתן להגיע למקום אלא בליווי משטרתי.

בעבר פורסם ב'בונוס' כי גם בכפר א-עקב הנמצא מעבר לגדר קיימת תופעה דומה. בוועד התושבים בשכונת שועפאת טוענים כי גם הם מתנגדים לבניה הזו מכיוון שהיא "מעמיסה את כל מערכת הביוב והמים שגם כך אינה עונה על הצרכים. כתוצאה מכך יש לנו כל יום הצפות ביוב ומים בשכונה".

והמחירים, אם אתם מתעניינים ברכישת דיור אזור, נוחים למדי. דירת שלושה חדרים בשטח כ-85 מ"ר, הכוללת גם מפרסת בשטח של כ-16 מ"ר, מוצעת למכירה החל מ-150 אלף שקל. דיור בר השגה? ייתכן כי מחנה הפליטים שועפאת היא הפיתרון.

התושבים הגרים בסמוך חוששים כי המבנים שנבנו בצמוד לחומה ישמשו גורמי טרור שישתמשו בהם כדי לבטל את גדר ההפרדה. לדברי יו"ר המינהל הקהילתי של הגבעה הצרפתית אלי רוזנפלד, "אנחנו מכירים את הבתים הגבוהים האלו שנבנו לאחרונה בצומת מבלי שהעירייה בכלל תאכוף את החוק, ואין שום ספק שמהקומות הגבוהות ניתן לטווח את השכונה כי מדובר במרחק אווירי של 500 מטר"?

העירייה בתגובה: "המחלקה לפיקוח על הבניה פתחה תיקי עבירה בשל עבירות הבניה במקום. חומרי חקירה הועברו אל המחלקה המשפטית להמשך טיפול".